Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Zawilec Anemon japoński Honorine Jobert- Anemone hybrida Honorine Jobert

Zawilec Anemon japoński  Honorine Jobert- Anemone hybrida Honorine Jobert
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana hybrydowa ceniona wśród kolekcjonerów odmiana o dużej witalności i pięknej prezencji. Stanowi w ogrodzie świetne połączenie roślin z różnych stref wysokości, wprowadza również wiele światła.

Długowieczna, ładnie przyrastająca i pełna wigoru odmiana, której kępy wyrastające z podziemnych rozłogów mogą osiągać średnicę do 60 cm i wysokość w granicach 50 -70 cm.

Ciemnozielone, duże i dekoracyjne liście mają 3 nieregularne, wyraźnie zaznaczone klapy, atrakcyjnie ząbkowane marginesy i pokryte są krótkimi włoskami. Przypominać mogą liście winorośli, lecz układają się nad ziemią rozetowo.

Ponad listowiem wznoszą się smukłe, sztywne pedy, na szczytach których rozpościerają się luźne, szerokie baldachy złożone z kilkunastu kwiatów. Odwrotnie jajowate płatki mają misternie powcinane brzegi i przybierają kremowo-biały kolor cudownie kontrastujący z pomarańczowym okółkiem pręcików i półkulistym, zielonkawym słupkowiem. Formują krągłe, kształtne kwiaty o średnicy 5 – 7 cm, które swym blaskiem rozjaśniają otoczenie od sierpnia do października.

To mieszaniec będący hybrydą gatunków pochodzących z obszaru Chin: Anemone hupehensis var. japonica i Anemone vitifolia. W 1993 roku brytyjskie Królewksie Towarzystwo Ogrodnicze doceniło jej walory i przyznało nagrodę Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca półcieniste i zaciszne.

Gleba – preferuje podłoże próchniczne, żyzne, gliniasto-piaszczyste, stale, lecz umiarkowanie wilgotne, gdyż źle znosi okresy suszy.

W naszej strefie klimatycznej zimuje w ogrodzie, jednak jesienią należy ściąć pędy około 10 cm nad ziemią i wyściółkować podłoże. Przed zimowymi mrozami, szczególnie młode egzemplarze wymagają okrycia.

Idealnie nadaje się do posadzenie w pobliżu drzew i krzewów o ciemnym ulistnieniu, znajdzie tam nieco cienia a sama rozjaśni ciemniejsze zakątki ogrodu. Doskonale komponuje się z paprociami, parzydłami czy miskantami. Trwałe i długo zachowujące świeży wygląd kwiaty są rewelacyjnym uzupełnieniem wazonowych kompozycji.


Roślina ukorzeniona w doniczce 2 litry.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Pięciornik Arc en ciel - Potentilla Arc en ciel

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia soulangeana GENIE®

Cena: 480.00 PLN

Otwórz opis produktu

Proso Blue Tower -Panicum Blue Tower

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb szypułk.płaczący-Quercus robur Pendula

Cena: 290.00 PLN