Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pysznogłówka Pink Lace - Monarda Pink Lace

Pysznogłówka Pink Lace - Monarda Pink Lace
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:16.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana stosunkowo młoda, hipnotyzująca barwą swych kwiatów. Świetnie zimuje, nie ma większych wymagań i dobrze znosi niekorzystne warunki pogodowe, a przy tym ładnie i szybko się rozrasta. Cieszy nie tylko nasze ludzkie zmysły, ale przede wszystkim jest przysmakiem dla owadów.

Roślina o kompaktowych rozmiarach, dorasta zazwyczaj do niespełna 50 cm wzwyż i osiągać może około 60 cm średnicy. Sztywne, wznoszące się prosto ku górze pędy o gęstym ulistnieniu, formują krzaczaste, zwarte kępy. Blaszki na krótkich ogonkach układają się naprzeciwlegle, mają smukły owalny lub jajowaty kształt z ząbkowanymi marginesami i ostrymi wierzchołkami. Powierzchnia w kolorze stonowanej zieleni z krótkimi, szorstkimi włoskami. Na szczytach pędów pysznią się pełne uroku i gracji, jakby rozwichrzone główki kwiatostanowe o niebywale intensywnej barwie, niemal fluorescencyjnego czerwonego różu. Okazałe, bo średnicy ponad 7 cm są mocnym akcentem kolorystycznym w każdej kompozycji skupiając na sobie uwagę przez całe lato. Do tego roztaczają silny zapach wabiąc rzesze owadów.

Młoda odmiana hybrydowa, którą w początkach tego wieku wyselekcjonował w Holandii Alexius van der Zwet. Na rynek ogrodniczy została wprowadzona w 2007 roku przez firmę Future Plant B.V. z miasta Lisserbroek i przez nią wtedy także opatentowana.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najbardziej odpowiadać jej będzie pełna ekspozycja na słońce, ale dobrze poradzi sobie również w półcieniu.
Gleba – tolerancyjna wobec podłoża, w zupełności wystarczy jej przeciętnie zasobna ziemia ogrodowa o umiarkowanym poziomie wilgotności.

Mrozoodporność wystarczająca, by bez konieczności okrywania zimowała na terenie całego kraju.

Sprawdzi się świetnie jako roślina pojemnikowa na tarasach i balkonach, gdzie bez wątpienia umili nam wypoczynek. Na rabatach ogrodowych warto zestawić ją z roślinami o podobnych rozmiarach i wytwarzających niebieskie i fioletowe kwiaty.

Sadzonka ukorzeniona w doniczce 2 litrowej.


Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Powojnik Empress Regal - Clematis Empress Regal

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon Palmowy czerwonolistny -Acer Palmatum atropurpureum

Cena: 750.00 PLN

Otwórz opis produktu

Szarobródek syberyjski-Spodiopogon sibiricus

Cena: 18.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna górska Ophir – Pinus mugo Ophir

Cena: 85.00 PLN