Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Berberys Gruczołkowaty - Berberis Verruculosa

Berberys Gruczołkowaty - Berberis Verruculosa
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:22.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Jedyna zimozielona , nie zrzucająca zimą liści, odmiana berberysu.Piękny kolczasty krzew o zimozielonych, błyszczących liściach. Odmiana osiąga wysokość do 1m przy podobnej szerokości. Należy do grupy roślin o wolnym wzroście. Krzew zimozielony, stanowi całoroczną ozdobę. Liście są skórzaste, błyszczące ciemnozielone, od spodu jaśniejsze - szarosine. W maju i w czerwcu pojawiają się obficie żółte kwiaty o średnicy około 1cm. Są delikatnie pachnące i chętnie odwiedzane przez owady. Na przełomie sierpnia i września pojawiają się dekoracyjne owoce w postaci drobnych, granatowych jagód. Kolor owoców jest charakterystyczny dla odmian zimozielonych. Berberysy gubiące liście na zimę mają czerwone jagody. Roślina o kulistym pokroju, dorasta do 1,5m wysokości.
Berberys Verruculosa to jedna z odporniejszych roślin zachowujących liście zimą. Polecana do małych i dużych ogrodów przydomowych, aby cieszyć oczy przez cały rok.

Berberysy są niezwykle dekoracyjne i mało wymagające, należą do najpiękniejszych i najpopularniejszych krzewów wysadzanych w ogrodach i parkach.
Berberys występuje w Europie, w Skandynawii oraz na Wyspach brytyjskich. Znanych jest około 450 gatunków berberysów w tym liczne ogrodowe odmiany, różnią się rozmiarami (od 30cm do 3m), pokrojem, barwą liści.
Niewątpliwą zaletą berberysu, zwanego też kwaśnicą są pozostające na zimę owoce, które są chętnie zjadane przez ptactwo. Dzięki temu możemy obserwować liczne gatunki we własnym ogrodzie.

W medycynie ludowej berberys znalazł zastosowanie jako lek m.in. na schorzenia wątroby i inne dolegliwości układu pokarmowego

Berberysy doskonale nadają się na żywopłoty, do ogrodów skalnych, mogą też być ciekawym tłem dla innych roślin, w kompozycjach z roślinami o innym zabarwieniu liści ( podobne wymagania mają tawuły, irgi, derenie). Niektóre świetnie prezentują się jako solitery. Berberysy z powodzeniem można hodować również w dużych donicach.

Warunki uprawy.
Preferują stanowisko słoneczne.
Najlepiej czują się na glebach lekkich, radzą sobie nawet na nieurodzajnych glebach.
Odporne na suszę, na zanieczyszczenia powietrza oraz na choroby i szkodniki.
Gatunki sezonowe są też w pełni mrozoodporne, natomiast te zimozielone wymagają ochrony przed mrozem.
Warto raz w roku wykonać cięcie formujące, skracając wszystkie najmłodsze pędy, dzięki temu zabiegowi krzew będzie się zagęszczał i utrzymywał ładny pokrój. Raz na kilka lat wykonujemy cięcie odmładzające, usuwając część najstarszych pędów.

Oferowana roślina ma wysokość ok. 40-50 cm , mierząc bez doniczki.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Leycesteria formosa PURPLE RAIN

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja miękkowłosa Willy Blanc - Hydrangea heteromalla Willy Blanc

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Butterflies

Cena: 140.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik pełny Crystal Fountain - Clematis Crystal Fountain

Cena: 65.00 PLN