Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dereń Świdwa Midwinter Fire- Cornus Sanquinea Midwinter Fire

Dereń Świdwa Midwinter Fire- Cornus Sanquinea Midwinter Fire
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Mroźna zima wcale nie musi być najnudniejszą porą roku. To właśnie wtedy niektóre z roślin ujawniają skrywane w okresie wegetacji walory. Przykładem takiego krzewu o atrakcyjnie wybarwionych pędach, szczególnie pięknie prezentujących się na tle śnieżnej pierzyny, jest dereń świdwa w odmianie ‘Midwinter Fire’.

Cornus sanguinea jest rodzimym gatunkiem, tworzącym krzewy lub niewielkie drzewka porastające wilgotne lasy i zarośla. W 1987 roku w Holandii wyhodowano bardzo wartościową odmianę ‘Midwinter Fire’.

Krzew charakteryzuje się zwartym pokrojem, dorastają do 2 metrów wysokości. Młode pędy w okresie jesieni i zimy przebarwiają się, początkowo na kolor żółto-pomarańczowy, a następnie stają się jaskrawoczerwone. Barwa pędów zależy w głównej mierze od warunków świetlnych. Krzewy rosnące w miejscach słonecznych mają intensywnie wybarwione pędy, zaś w miejscach cienistych pozostają żółto-zielone lub tylko lekko pomarańczowe. Dereń świdwa ma liście szerokojajowate, jasno zielone, jesienią, przed opadnięciem, przebarwiają się równie pięknie, jak pędy. Drobne, białe kwiaty, zebrane w baldaszkowate kwiatostany na końcach pędów, pojawiają się na przełomie maja i czerwca. Kuliste, granatowe owoce mają około 6 mm średnicy, jednak nie stanowią wartości dekoracyjnej.

Dereń świdwa ‘Midwinter Fire’ jest doskonałym krzewem do wykorzystania na terenach wilgotnych. Wykazuje dużą tolerancję w stosunku do gleb. Dobrze rośnie zarówno na stanowiskach jasnych, słonecznych, jak i w cieniu większych drzew, jednak pędy najpiękniej wybarwiają się tylko w miejscach nasłonecznionych. Ponieważ najbardziej intensywny kolor uzyskują młode pędy, zaleca się coroczne, silne cięcie wiosenne. W klimacie Polski zimuje bez zastrzeżeń i nie zabezpieczenia przed mrozem.

Cornus sanguinea ‘Midwinter Fire’ najefektowniej prezentuje się w okresie bezlistnym, sadzony pojedynczo lub w małych grupach. Czerwone pędy wyraźnie odcinają się na tle białego śniegu lub zielonej ściany żywopłotów z roślin iglastych. Dobrym miejscem do uprawy derenia świdwy są tereny w pobliżu naturalnych zbiorników wodnych. Kompozycje z innymi dereniami, ozdobnymi zarówno z pędów jak i liści, pozwalają uzyskać ciekawe efekty kolorystyczne w ciągu całego roku.

Tekst zaczerpnięty ze strony Związku Szkółkarzy Polskich

Roślina ukorzeniona w doniczce 3 litrowej o wysokości ok.50-60 cm.
mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Topola kalifornijska Aurora - Populus candicans Aurora

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zenobia -Zenobia pulverulenta Blue Sky

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ciemiernik mieszańcowy Tricastin - Helleborus hybr.Tricastin

Cena: 29.50 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński White Rush Gold Bar - Miscanthus sinensis White Rush Gold Bar

Cena: 35.00 PLN