Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Driakiew szlachetna Barocca -Scabiosa Barocca

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 26.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wiesiołek dwukolorowy liść-Oenothera speciosa Twilight(R)

Wiesiołek dwukolorowy liść-Oenothera speciosa Twilight(R)
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:21.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Piękna niezmiernie rzadka bylina o atrakcyjnych kwiatach w kolorze różowym z wyraźniejszymi żyłkami.Oryginalności dodają również niespotykane liście dwubarwne zielono - fioletowe, bordowe.
Niewysoka, bo sięgająca niespełna 30 cm wzwyż, bylina o dużej sile wzrostu. Formuje szeroko rozprzestrzeniające się, bujne kępy o cienkich pędach, lekko pokładających się u podstawy, lecz wierzchołkach sztywnych, wzniesionych ku niebu.

Niezwykłą dekoracją są liście – bardzo gęsto porastające łodyżki, lancetowate i z ząbkowanymi brzegami. A do tego o wyjątkowej kolorystyce – blaszki przybierają kolor fioletowo-bordowy z intensywnie zielonymi marginesami, które w ciepłe, letnie miesiące stają się szersze.

Na tle ciemnego listowia wyśmienicie prezentują się najpierw lekko przewieszające się pączki, a następnie wzniesione, subtelne, jasnoróżowe kwiaty z delikatnie fioletowym unerwieniem i seledynowym oczkiem. 4 krągłe płatki z wcięciem pośrodku układają się na kształt płaskiej, dużej miseczki. Już nawet z końcem rozwijają się w kątach najwyższych liści i zdobią te wyjątkowe okazy do końca września.

To spektakularna selekcja wiesiołka, pochodzącego z terenów północnego Meksyku i południowo-środkowych terenów Stanów Zjednoczonych, wyhodowana przez Lyn Angelę Morum z PlantHaven International z Kalifornii i opatentowana przez nią w 2006 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej rośnie i najładniej prezentuje się w miejscach tonących w promieniach słońca, ale poradzi sobie również w lekkim półcieniu.

Gleba – wystarczy mu ziemia o średniej żyzności, a nawet słabsza, ale o unormowanej, niedużej wilgotności. Potrzebuje podłoża przepuszczalnego, lekkiego, dobrze zdrenowanego. Bez problemów zniesie okresy suszy.

Mrozoodporność wystarczająca, jednak warto przysypać go warstwą torfu, by szczególnie przy braku pokrywy śnieżnej i mokrej glebie nie przepadł zimą i pięknie zregenerował się na wiosnę.

Rewelacyjny egzemplarz do ogrodów naturalistycznych, w których niewątpliwie przykuje uwagę mimo skromnej wysokości. Fantastycznie urozmaici żwirowe aranżacje i skalniaki. W donicach i skrzyniach będzie wyśmienitą dekoracją południowych balkonów i tarasów.


Roślina ukorzeniona w doniczce C-2 cm z licencją.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Pięciornik Arc en ciel - Potentilla Arc en ciel

Cena: 15.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Baby Lace® - Hydrangea paniculata Baby Lace®

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przelot Coccinea-Anthyllis vulneraria Coccinea

Cena: 22.00 PLN

Otwórz opis produktu

Judaszowiec Red ForceE® -Cercis canadensis Red Force®

Cena: 380.00 PLN