Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Grujecznik fioletowy -Cercidiphyllum japonicum Rotfuchs

Grujecznik fioletowy -Cercidiphyllum japonicum Rotfuchs
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:169.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Odmiana grujecznika o fioletowo-czerwonych liściach z wyraźnie widocznym czerwonym unerwieniem. Wspaniały akcent kolorystyczny w ogrodzie.Latem liście wybarwiają się na kolor zielono-fioletowy. Jesienią natomiast są różowo-pomarańczowe.
To, co zachwyca u grujecznika, to jego okrągłe, sercowate liście o ciekawym rysunku żyłek przypominającym mozaikę.Opadłe liście wydzielają zapach podobny do karmelu, wanilii.
Forma drzewa kolumnowa.
Bardzo oryginalnie wygląda wiosną, gdy rozwijają się czerwone kwiaty i fioletowo-czerwone liście.

Osiąga zwyczajowo nieco ponad 5 m wysokości, rozgałęzia się tuż nad ziemią, a niekiedy wytwarzać może kilka pni. Pędy wznoszą się sztywno wyprostowane ku górze, tworząc gęstą koronę o dość smukłym, kolumnowym zarysie. Z wiekiem gałęzie mają tendencję do delikatnego odginania się na zewnątrz i drzewo staje się nieco szersze.

Z nastaniem wiosny rozwijają się niezwykle atrakcyjne liście. Blaszki o średnicy do 8 cm o okrągławym kształcie, u nasady wyraźnie sercowate, z krótkimi, stępionymi wierzchołkami i dekoracyjnie karbowanymi marginesami. Na ich gładkiej powierzchni wyraźnie rysuje się mozaikowa, gęsta sieć unerwienia. Początkowo zaskakują purpurową barwą z subtelnymi tonami fioletu, latem przykuwają uwagę ciemną zielenią z domieszką niebieskiego i oberżyny, by później doskonale wkomponować się w jesienny nastrój niezliczonym bogactwem odcieni czerwieni i ciemnego pomarańczu. Co więcej, gdy opadną już na ziemię, spowite mgłą wydzielają przyjemny zapach kojarzony z wanilią lub piernikiem.

Kwiaty niepozorne, ciemno różowe pojawiają się ledwo zauważalne bardzo wczesną wiosną jeszcze przed liśćmi. Z nich zawiązują się drobne nasiona pozostające na gałęziach w oskrzydlonych mieszkach do późnej jesieni.

Odmiana wyhodowana została przez Niemca Karla Fuchsa w Neunkirchen i wprowadzona na rynek ogrodniczy w 1980 roku.

Warunki uprawy:
Stanowisko – preferuje miejsca zaciszne i ciepłe, najlepiej w lekkim półcieniu.
Gleba – lubi żyzne ziemie ogrodowe, z dużą zawartością składników próchnicznych, wilgotne i przepuszczalne o lekko kwaśnym odczynie.

Dorosłe osobniki zimują bez konieczności okrywania i nie doznając uszkodzeń.

Szalenie ciekawy akcent kolorystyczny każdej aranżacji. Świetnie prezentował się będzie na tle zielonych iglaków albo w wielogatunkowym, barwnym nasadzeniu lub też w nieformalnym szpalerze. Nie zawiedzie nas także jako soliter na trawiastym, zacisznym skwerze.Wysokość rośliny ok. 80,100 cm , ukorzeniony w doniczce C-5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Lilac Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Brzostownica japońska Variegata na pniu-Zelkova serrata Variegata

Cena: 155.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb Troll na pniu -Ginkgo biloba Troll

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pieris japoński Katsura-Pieris japonica Katsura

Cena: 95.00 PLN