Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wiśnia piłkowana Amanogawa -Prunus serrulata Amanogawa 250 cm.

Wiśnia piłkowana Amanogawa -Prunus serrulata Amanogawa 250 cm.
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:390.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykła odmiana hybrydowa, która bez dwóch zdań zachwyca dużymi kwiatami o głębokiej barwie wina, tak jak sugeruje nazwa odmianowa oraz okazałym ulistnieniem i odpornością.
Choć na rynku dostępna od lat, to w naszych ogrodach nie jest jeszcze częstym gościem a i w kolekcjach stanowi perełkę.

Rośnie w formie rozłożystego krzewu o wysokości do 3 m. Pędy sztywne, wyprostowane i ładnie się rozgałęziają już u podstawy, tworząc gęstą, choć nieco nieregularną, koronę o rozpiętości około 2 m, w zarysie kulistą lub owalną. Dobrze znosi cięcie więc można mu nadać pożądany kształt, jednocześnie zagęszczając sylwetkę.

Hojnie okrywa się zdrowym ulistnieniem w kolorze świeżej, pełnej wigoru, ciemnej zieleni. Blaszki duże o długości do 17 cm, dość sztywne, z wierzchu błyszczące z wyraźnie widocznym unerwieniem, od spodu zaś delikatnie omszone. Układają się naprzeciwlegle na pędach, mają eliptyczny kształt, gładkie brzegi i ostre wierzchołki. Po roztarciu wydzielają korzenny zapach. Jesienią mienią się odcieniami żółci, pomarańczu i brązu.

Krzewy oszałamiają swym wyglądem w okresie kwitnienia, którego pełnia przypada na ogół na czerwiec, choć pierwsze kwiaty rozwijają się już w maju, a pojedyncze mogą pokazywać się nawet do jesieni. Na końcach krótkopędów, tuż nad liśćmi ukazują się pękate pączki, z których stopniowo rozchyla się kilkanaście owalnych, twardych płatków w mocnym kolorze winnej czerwieni zmieszanej z purpurą. Rozkładają się dość luźno, jakby w nieładzie, ale tworzą krągłe, półpełne kwiaty o średnicy często powyżej 7 cm. Choć nie pachną to ich widok zachwyca.

Odmiana hybrydowa, którą uzyskał Richard Hartlage w 1991 roku w USA w Arboretum JC Raulston w wyniku skrzyżowania amerykańskiego Calycanthus floridus z azjatyckim Sinocalycanthus chinensis. W 2012 roku Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze przyznało jej nagrodę Award of Garden Merit doceniając jej szczególne walory dekoracyjne i uprawowe.

Warunki uprawy:
Stanowisko – odpowiadać mu będzie zarówno pełne słońce jak i półcień, dobrze jeśli zapewnimy mu osłonę przed wiatrem.
Gleba – potrzebuje podłoża żyznego, głęboko uprawionego, o stałym, przynajmniej przeciętnym poziomie wilgotności, w miejscach słonecznych może wymagać podlewania.

Toleruje spadki temperatury do około -26°C nie doznając uszkodzeń. W chłodniejszym regionach kraju zaleca się, przed nastaniem zimy, okrywać młode krzewy u ich podstawy. Warto regularnie, najlepiej każdej wiosny, wykonywać zabieg przycinania.

Niezwykle atrakcyjny jako samotnik na reprezentacyjnym skwerze, można go posadzić u stóp schodów lub tarasu, by podziwiać urokliwe kwiaty. Wyborne tło dla bylin, które latem okrywają się kontrastowym, jasnym kwieciem.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w donicy 20 litrowej o wysokości ok. 250-300 cm, obwód pnia 12-14 cm.

Koszt transportu wyceniany indywidualnie.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Leycesteria formosa PURPLE RAIN

Cena: 230.00 PLN

Otwórz opis produktu

Judaszowiec Kanadyjski Ruby Falls®- Cercis canadensis Ruby Falls®

Cena: 450.00 PLN

Otwórz opis produktu

Robinia różowa szczeciniasta-Robinia hispida

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pluskwica gałęziasta Atropurpurea - Cimicifuga Ramosa Atropurpurea

Cena: 29.00 PLN