Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 75.00 PLN
Nasza cena: 75.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Akebia pstrolistna- Akebia Quinata Variegata

Akebia pstrolistna- Akebia Quinata Variegata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Egzotycznie wyglądające pnącze o atrakcyjnych pstrych listkach i oryginalnych, dwukolorowych kwiatach męskich i żeńskich występujących na tej samej roślinie (roślina jednopienna). Jest wprost idealna do sadzenia wokół pergoli lub naprzeciwko płotu. W łagodniejsze zimy roślina zachowuje swoje ulistnienie !

Odmiana ta różni się od odmiany Akebia quinata liśćmi, które są nieregularnie nakrapiane, plamki na blaszce liścia w kolorze białym, mlecznym.

Akebia jest szybko rosnącym (przyrasta rocznie 1-3 m) pnączem osiągającym od 6 do 10m oraz semi-wiecznie zieloną, co oznacza że w łagodne zimy nie traci ona swoich liści. Gałęzie Akebii są cienkie i elastyczne, owijają się one wokół podpór – dlatego dobrze jest podstawić jej np. ażurową kratownicę. Liście złożone z 5 eliptycznych listków, bardzo atrakcyjne wizualnie.
Kwiaty mają delikatnie słodki zapach wanilii i kwitną w maju-czerwcu. Na tej samej roślinie występują kwiaty męskie i żeńskie pogrupowane są w długich, zwisających w dół gronach. Żeńskie kwiaty są bardziej u podstawy grona, podczas gdy męskie są na jego szczycie (czyli na samym dole). Żeńskie są ciemnoczerwone lub purpurowe o 3 dużych płatkach w symetrii promienistej i 9 bardzo grubych i fioletowych słupkach z czerwonym krańcem - cały żeński kwiat zdecydowanie ma „nieziemski” wygląd. Męskie są blado różowe i mniejsze. Kwiaty Akebii kwitną na starszych pędach w maju-czerwcu. Najlepiej posadzić dwa osobniki Akebii, aby mogło dojść do wzajemnego zapylenia krzyżowego.
Owoce są nietypowe, podłużne i otwarte, o 8-10 cm długości i grubości 4 cm, zakrzywione o barwie fioletowo-niebieskiej, jadalne (używane w Chinach jako farsz do mięsa), dojrzewają w październiku-listopadzie.

Pochodzi z Chin, Korei i Japonii, gdzie jest rośliną leczniczą. Introdukowana w wielu miejscach na świecie, w USA, Nowej Zelandii rośliny Akebii adaptują się i dziczeją w lokalnych ekosystemach.
AKEBIA - nazwa zwyczajowa CZEKOLADOWE WINO.

Zastosowanie:
Główne zastosowanie Akebii odsłonięte od wiatru ogrody przydomowe, balkony i tarasy. Można ją uprawiać w dużych pojemnikach. Ciekawą propozycją są także wieczniezielone sufity z udziałem Akebii – wymaga to utworzenia wiszącej ażurowej konstrukcji w zacisznym i słonecznym miejscu, po którym Akebia mogłaby się wspiąć.

Warunki uprawy:
Roślina niewymagająca i odporna. Dobrze jest jednak młodsze rośliny okrywać na zimę – starsze radzą sobie już bez osłon. Aby uniknąć plątaniny pędów należy ciąć młode, tegoroczne pędy w czasie kwitnienia Akebii, tylko 1/3 długości pędów. Z powodu kwitnienia na starszych pędach, nie spowoduje to utraty atrakcyjnych kwiatów.

Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Gleba przeciętna, próchnicza i lekko kwaśna, przepuszczalna.

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka o wysokości 60-80 cm ukorzeniona w pojemniku 2-litrowym.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Forsycja różowa-Abeliophyllum Roseum

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przylaszczka pospolita - Hepatica nobilis

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Gracillimus - Miscanthus sisnensis Gracillimus

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Robinia Małgorzaty Casque Rouge - Pink Cascade Robinia × margaretta

Cena: 170.00 PLN