Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Kosmos czekoladowy - Cosmos atrosanguineus

Cena: 25.00 PLN
Nasza cena: 18.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wiciokrzew japoński Halls Prolific-Lonicera japonica Halls Prolific

Wiciokrzew japoński Halls Prolific-Lonicera japonica Halls Prolific
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:22.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Atrakcyjne wyglądające pnącze, które zachwyca przez całe lato, na tle gęstego listowia ukazują się niezwykle oryginalne i pięknie zmieniające swój kolor kwiaty, a za nimi formują się kontrastowe owoce.

To niezwykle urokliwe pnącze, pełne wigoru i szybko rosnące, osiąga wysokość nawet do 6 m. Bardzo ładnie się rozkrzewia formując gęstą, zwartą sylwetkę. Może być prowadzony przy podporach, spływać po murach lub też pozostawiony na podłożu spełni rolę rośliny okrywowej na całkiem dużych połaciach. Pędy dość cienkie, ale wytrzymałe, drewnieją u podstawy, te młode bordowo nabiegłe i lekko omszone.

Liście drobne, do około 3 cm długości, jednak bardzo hojnie okrywają pędy. Blaszki szeroko owalne, całobrzegie, z ostrymi wierzchołkami. Ich powierzchnia przez cały sezon pozostaje spowita stonowaną, ciemną zielenią, która stanowi wyśmienite, zwarte tło dla kwiatów.

Te zaś przez długi czas rozświetlają krajobraz swym blaskiem niczym rozpryskujące się fajerwerki. Utrzymują się przez całe lato, a w sprzyjających warunkach nawet do początku października, dorastając do 4 cm długości. U podstawy smukłe, rurkowate, ku górze rozchodzą się, formując dwie mocno wywinięte na zewnątrz wargi – górna bardzo wąska, dolna znacznie szersza o ząbkowanym brzegu. Ze środka wychylają swe główki liczne, długie i cienkie pręciki i słupki. Najpierw zachwycają swą śnieżną bielą, następnie stopniowo przebarwiają się by lśnić złocistą żółcią. Nie tylko cieszą oko, ale dodatkowo roztaczają intensywny, przyjemny zapach.

Owoce w postaci granatowych, kulistych jagód, o średnicy około 5 mm, stanowią jesienną dekorację krzewu. Choć dla nas niejadalne to dla ptactwa stanowią łakomy kąsek.

Selekt ogrodowy uzyskany z odmiany Lonicera Japonica Halliana.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najważniejsze by miejsce było zaciszne, preferuje pełną ekspozycję na promienie słońca, ale w lekkim półcieniu również ładnie rośnie.

Gleba – największą obfitość kwitnienia możemy uzyskać na ziemiach żyznych, jednak dla ładnego rozwoju w zupełności wystarcza mu przeciętnie zasobne podłoże, o umiarkowanej wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Mrozoodporność wystarczająca by w zachodnich rejonach kraju zimował bez uszkodzeń. We wschodniej części, szczególnie młode okazy zaleca się zabezpieczyć, zwłaszcza gdy nadchodzą srogie mrozy a okrywy śnieżnej brak.

Doskonale nadaje się by przesłonić nielubiane mury i ściany albo uformować intrygującą formę na podporze lub starym pniu. Rewelacyjnie sprawdza się jako roślina okrywowa, która szczelnym i jakże barwnym kobiercem okryje nawet dużą powierzchnię.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina , trzyletnia , ukorzeniona w doniczce C-2 , na bambusie o wys. ok. 50-60 cm.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Ice Chip®-Buddleja Ice Chip®

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Minuet - Kalmia latifolia Minuet

Cena: 115.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Hopcorn Blue HOVARIA

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa- Bouquet Rose- Hydrangea macrophylla

Cena: 25.00 PLN