Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 21.00 PLN
Nasza cena: 14.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Buk pospolity Asplenifolia - Fagus sylvatica Aspleniifolia

Buk pospolity Asplenifolia - Fagus sylvatica Aspleniifolia
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:55.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo atrakcyjna odmiana o szerokiej, gęstej koronie. Charakterystyczne postrzępione liście są ozdobą odmiany Asplenifolia. Drzewo to dorasta dosyć wysoko i szeroko, osiągając 5 metrów wysokości już po 10 latach. Dobrze nadaje się na większe przestrzenie jako soliter, dając przyjemny cień w lipcowe dni.

Odmiana Asplenifolia osiąga 5 m po 10 latach, a maksymalnie 20-25 m wysokości przy 15-20 m o kształcie piramidalnym. Odmiana o nietypowych dla buka, wąskostrzałkowatych, ząbkowanych brzegiem liściach o barwie zielonej. Z daleka nie sposób dostrzec tej specyficznej cechy liści. Na jesień liście przebarwiają się na miedziany kolor i pozostają na roślinie przez zimę. Liście są zwykle płasko umieszczone na gałęzi Początkowo młode liście z obu stron owłosione srebrzysto, później nagie i tylko owłosiony główny nerw na spodniej stronie.
. Pąki buka są brązowe i szydlaste, ułatwiające identyfikację tego gatunku w zimie. Kwiaty pojawiają się na przełomie kwietnia i maja, są niepozorne, żołto-zielone zwisające z gałęzi, jednocześnie z rozwojem liści.


Buki są drzewami jednopiennymi , posiadają kwiaty rozdzielnopłciowe ulokowane w kątach liści na jednorocznych pędach.Powstałe owoce zwane " bukwiami " dojrzewają na przełomie września i października i stanowią pokarm dla niektórych gatunków ptaków i zwierząt.
Kora większości buków jest gładka, szarozielona o jasnym połysku. Z czasem robi się srebrnoszara nieco szorstka, co charakterystyczne nigdy nie łuszczy się i nie pęka. Osiąga grubość ok. 1,5 cm. System korzeniowy mocno rozwinięty . Początkowo palowy , później przekształca się w ukośny , sięgając głęboko w głąb podłoża.

Zastosowanie
Odmiana proponowana na większe przestrzenie jako soliter lub w nasadzeniach po kilka osobników z powodu osiąganych rozmiarów. Ciekawe ulistnienie jest dobrą propozycją, jeżeli chcemy mieć pełnowymiarowe drzewo oraz zależy nam na odrobinie różnorodności botanicznej w ogrodzie.

Wymagania
Roślina absolutnie nie wymagająca . Rzadko atakowana przez patogeny grzybowe jak i szkodniki.
Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste. Gleba ogrodowa, o odczynie neutralnym do alkalicznego, próchnicza, przepuszczalna i świeża. W pełni mrozoodporny gatunek, wytrzymujący do -34 stopni Celsjusza.


Drzewo w doniczce 3 litrowej o wysokości 50-70 cm.
mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Morwa biała płacząca-Morus alba pendula

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Forsycja biała- Abeliophyllum distichum

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Daphne

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Together - Hydrangea You and Me Together

Cena: 45.00 PLN