Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pragnia syberyjska-Waldsteinia ternata

Pragnia syberyjska-Waldsteinia ternata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:30.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Płożąca zimozielona bylina okrywowa osiąga wysokość ok.10 cm. Liście ciemnozielone, połyskliwe. Rewelacyjna, długowieczna bylina zadarniająca, pozostająca zimą zielona. Tworzy fantastyczne kobierce udekorowane żółtym kwieciem. Polecana każdemu, kto chce szybko i bez większego wysiłku, a przy tym w oryginalny sposób zagospodarować nawet całkiem spory teren.

Roślina o płożącym pokroju i okrywowym charakterze. Rozrasta się ładnie dzięki rozłogom, formując zielony, zwarty dywan o wysokości około 10 cm. Liście złożone z trzech płytko klapowanych blaszek wielkości około 4 cm, w zarysie zbliżonych do nieco zaokrąglonego rombu, o karbowanych obrzeżeniach. Ich delikatnie owłosiona powierzchnia z widoczną siecią użyłkowania urokliwie połyskuje zdrowym odcieniem ciemnej zieleni. Na tym tle przez cały maj rozwijają się na dość długich szypułkach spodeczkowate kwiaty o średnicy nieco ponad 1 cm. Każdy składa się z 5 złocistożółtych płatków skupionych wokół oczka długich, równie żółtych pręcików. Z nich zawiązują się atrakcyjne, nieduże, czerwone owoce do złudzenia przypominające maleńkie truskawki, lecz nie są one jadalne.

W naturze rośnie w podszycie lasów na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej oraz na dalekich, wschodnich krańcach Azji Północnej.

Warunki uprawy:
Stanowisko – doskonale rośnie w miejscach półcienistych i cienistych.
Gleba – preferuje ziemie z dużą zawartością składników próchnicznych o umiarkowanym poziomie wilgotności, ale na tych uboższych w wodę również sobie poradzi.

Doskonale znosi spadki temperatury w granicach -30°C

Idealna roślina do okrywania dużych powierzchni, również tych pod koronami drzew czy zagospodarowania skarp. Pięknie wkomponowuje się w skalne i żwirowe założenia ogrodowe. Pięknie zagęści rabaty, wytyczy ich granice, otoczy alejki.


Roślina ukorzeniona w doniczce C-3 .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dąb czerwony Haaren na pniu-Quercus rubra Haaren

Cena: 280.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon Palmowy czerwonolistny -Acer Palmatum atropurpureum

Cena: 750.00 PLN

Otwórz opis produktu

Driakiew szlachetna Fire King - Scabiosa Fire King

Cena: 31.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lilak węgierski zwisły-Syringa josikaea

Cena: 75.00 PLN