Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Rdest Auberta - Polygonum Aubertii

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 17.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Eskalonia Red Elf-Escallonia Red Elf

Eskalonia Red Elf-Escallonia Red Elf
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:34.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Rzadko spotykana roślina w naszym kraju, być może z uwagi na niepełną mrozoodporność. Jednak prezentuje się ciekawie, a intensywnie wybarwiające się kwiaty przykuwają uwagę i w okresie letnim z powodzeniem zdobić mogą nasze balkony czy tarasy.

Rośnie w formie niezwykle zwartego krzewu o wysokości nie przekraczającej 1 m. Wytwarza bardzo liczne pędy, które z każdym rokiem coraz ładniej się rozgałęziają, niekiedy delikatnie przewieszają, co sprawia, że krzew zachowując swoją gęstość, staje się coraz bardziej rozłożysty. Jego rozpiętość przekraczać może 2 m, a w sprzyjających warunkach nawet ponad 3 m. Oczywiście egzemplarze, które uprawiać będziemy w donicach czy pojemnikach będą znacząco mniejsze, kompaktowe.

Sylwetkę pięknie zagęszcza dekoracyjne ulistnienie. Blaszki, choć nieduże, to wyróżniają się ciemno zieloną, mocno błyszczącą, jakby skórzastą powierzchnią. W zarysie owalne, ostro zakończone i z atrakcyjnym, drobno ząbkowanym marginesem. Krzewy pozostają zimozielone.

Pięknie i długo kwitnie roztaczając wokół siebie słodką, przyjemną woń i stanowiąc cenne źródło miododajnego pyłku. Pięć bordowoczerwonych płatków zrośniętych cylindrycznie u podstawy rozchodzi się ku górze szeroko, niemal płasko, ukazując duże, kontrastowe oko z żółtych pylników. Kwiaty, zebrane na pędach w grona po kilka sztuk, hojnie zdobią krzew od czerwca aż do października.

Warunki uprawy:
Stanowisko – preferuje miejsca ciepłe i słoneczne.
Gleba – poradzi sobie niemal w każdej glebie ogrodowej o stałym, przynajmniej umiarkowanym poziomie wilgotności i bardzo dobrej przepuszczalności.

Polecana do uprawy w gruncie jedynie w najcieplejszych regionach Polski a i tam konieczne będzie jej zabezpieczenie przed nastaniem zimy. W pozostałych regionach z powodzeniem możemy zdecydować się na jej uprawę pojemnikową, a na okres mrozów, przenosimy ją do jasnych, chłodnych pomieszczeń.

Najłatwiej uprawiać ją w donicach na słonecznych tarasach, balkonach czy przy frontowych schodach, albo jako samotnie rosnący okaz albo też w kompozycjach z roślinami szczepionymi na pniu. W ogrodach świetnie prezentuję się na skalnych półkach czy aranżacjach żwirowych.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Wisteria chińska niebieska Caroline - Wisteria sinensis Caroline

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Sir Thomas Lipton

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mydleniec Roztrzeplin - Koelreuteria paniculata

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Magical Pinkerball- Hydrangea arborescens Magical Pinkerball

Cena: 75.00 PLN