Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hakonechloa macra All Gold

Hakonechloa macra All Gold
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle interesujący przedstawiciel traw z rodziny wiechlinowatych , pochodzących z Japonii . W stanie naturalnym porasta skaliste wybrzeża japońskich wysp .
Hakonechloa to trawa o pokroju kaskadowym , tworząca bardzo atrakcyjne kępy. Osiągają one wysokość 40 cm i średnicę około 80 cm. Pokrój nieco bardziej wzniesiony, wyprostowany niż u innych przedstawicieli gatunku, ale o spektakularnym, kaskadowym ułożeniu liści. Wyginają się łukowato na zewnątrz, nadając okazom gracji i elegancji.

Blaszki liściowe osadzone na krótkich pędach, dorastają do 50 cm długości i do 2,5 cm szerokości. Mają lancetowaty kształt, z ostrym, smukłym wierzchołkiem. Przybierają czarujący zielono-złocisty kolor a jesienią mienią odcieniami różu i pomarańczu.

Drobne, niepozorne kwiaty skupione są w luźne, pełne gracji i lekkości, brązowawe wiechy, pojawiające się pośród liści w okresie od sierpnia do października.

Pochodzi z odległej Japonii, gdzie rośnie w wilgotnych górskich lasach. Nazwa jest wynikiem połączenia imienia góry Hakone i greckiego określenia trawy, czyli Chloa.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje lokalizacje zaciszne, widne i słoneczne do półcienistych. Poradzi sobie dobrze również w cieniu, ale nie osiągnie intensywnego wybarwienia.

Gleba – potrzebuje podłoża żyznego, wilgotnego i przepuszczalnego najlepiej o pH zbliżonym do obojętnego. Źle reaguje na okresowe przesuszenia.

W cieplejszych regionach Polski zimuje z powodzeniem bez okrycia. Młode okazy oraz rośliny uprawiane w centrum i na północnym-wschodzie zaleca się zabezpieczyć.

Świetna do nasadzeń wzdłuż alejek, ścieżek czy na granicach rabat. Nadaje wyśmienity klimat otoczeniu oczek wodnych. Posadzona w wysokich pojemnikach pokaże pełnię swej krasy. Nadaje się nie tylko do uprawy w gruncie ale i w pojemnikach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-1,5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ginkona-Kalmia latifolia Ginkona

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Geisha Orange - Azalea japonica Geisha Orange

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Baptysja czekoladowa - Baptisia Dutch Chocolate

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przylaszczka pospolita - Hepatica nobilis

Cena: 21.00 PLN