Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dziurawiec Mosera Tricolor- Hypericum moserianum Tricolor

Cena: 25.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bożykwiat Red Wing -Dodecatheon Red Wing

Bożykwiat Red Wing -Dodecatheon Red Wing
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:18.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Przedstawiciel rodziny pierwiosnkowatych, wieloletnia bylina kępiasta zachwycająca oryginalnymi i jakże wdzięcznymi kwiatostanami. Stanowi mocny akcent kolorystyczny i wnosi ożywienie na cienistych rabatach.

Mięsiste, jasnozielone, lekko srebrzyste liście odziomkowe tworzą zgrabne, krągłe rozety o średnicy nieco ponad 30 cm. Blaszki siedzące, przyjmują owalny lub jajowaty kształt, o gładkich brzegach i stępionych wierzchołkach, dorastają do 15 cm długości i blisko 5 cm szerokości. W maju i czerwcu ponad kępę liści, na wysokość około 45 cm wybijają brunatno nabiegłe, sztywne pędy. Unoszą one czarująco przewieszające się, baldachowate kwiatostany. Złożone są z kilku kwiatów osadzonych na długich szypułkach, każdy o 5 smukłych, ostro zakończonych działkach kielicha w kolorze głębokiego różu z czerwonym odcieniem, u podstawy przebarwiających się na biało i żółto. Dodatkowo odginają się one w górę odsłaniając mocno skupione, ciemnopurpurowe słupki i pręciki.

Naturalne stanowiska gatunku znajdują się w USA, gdzie porasta łąki i lasy na obszarach południowych i wschodnich stanów.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej posadzić go w miejscach półcienistych a nawet mocno zacienionych. Jeśli nie będą docierały do niego gorące promienie południowego słońca to na stanowiskach jaśniejszych też ładnie urośnie.

Gleba – wymaga podłoża świeżego, próchnicznego o odczynie jak najbardziej zbliżonym do obojętnego. W sezonie potrzebuje sporo wilgoci, jednak zimą musimy zadbać, by w pobliżu korzeni nie tworzyły się zastoiny wodne.

Nie wymaga zabezpieczenia na większości terenów naszego kraju, jedynie w zimniejszych regionach, gdy okrywa śnieżna jest skromna warto miejsce jego stanowisko obsypać ściółką lub liśćmi. Nadziemne części rośliny zamierają dość szybko dlatego dobrze jest oznaczyć miejsce, w którym rośnie i sadzić pośród innych gatunków.

Rewelacyjnie urozmaici naturalistyczne nasadzenia pod drzewami czy wyższymi krzewami, ożywi dolne partie skalnych aranżacji czy ciemniejsze rabaty. Odpowiadać będzie mu również lokalizacja na brzegach oczek wodnych czy ogrodowych sadzawek, które wiosną pięknie ukwieci.Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka w doniczce P-9 .Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia dianica Summer Snowflake

Cena: 180.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Rainforest Sunrise - Hosta Rainforest Sunrise

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Gunnera olbrzymia-Gunnera Mannicata

Cena: 90.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata MAGICAL FLAME ®-Hydrangea paniculata Magical Flame ®

Cena: 45.00 PLN