Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


PAŁECZNIK CHIŃSKI - Decaisnea fargesii

PAŁECZNIK CHIŃSKI - Decaisnea fargesii
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:145.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rzadko spotykana odmiana, w naszym kraju głównie w ogrodach botanicznych i u rasowych kolekcjonerów. A z powodzeniem można go u nas uprawiać, w zachodniej części Polski nawet bez konieczności okrywania na zimę. Warto o nim pomyśleć planując zieleń w swoim otoczeniu, bo prezentuje się szalenie oryginalnie i egzotycznie.

Zazwyczaj rośnie jako krzew o wyprostowanej sylwetce, a niekiedy również jako niskie drzewo, osiągając nieco ponad 2 m wysokości. Liczne, grube i słabo rozgałęziające się pędy wyginają się w górnej części formując okazałą koronę o parasolowatym kształcie i średnicy około 4 m. Te młode przybierają kolor jasnej zieleni, te starsze brązowe z wyraźnym żółtym połyskiem.

Zwraca uwagę nie tylko pokrojem, bowiem również liście są niezwykle atrakcyjne. Osiągają niemal 1 m długości, złożone są nieparzystopierzaście z 13-25 szerokojajowatych, ostro zakończonych blaszek, a każda mierzyć może blisko 15 cm. W sezonie ich wierzchnia warstwa ma barwę czystej zieleni z widoczną siecią unerwienia, od spodu są nieco ciemniejsze z niebieskawym odcieniem. Jesienią okrywają się jasnymi odcieniami żółci i opadają.

W maju i czerwcu na szczytach bocznych pędów pojawiają się ładne, zwisające grona długości do 40 cm. Skupiają one luźno dzwonkowate kwiaty subtelnie przewieszające się na smukłych szypułkach. Złożone są z żółtozielonkawych działek kielicha i osiągają do 3 cm średnicy. Pełne uroku, choć nie łatwo dostrzec je pośród listowia.

Jesienią wytwarza nieco dziwnie wyglądające owoce. Maja one postać grubych, mięsistych strąków długości ponad 10 cm o metalicznym, fioletowogranatowym kolorze i skrywają wewnątrz mlecznym, gęstym płynem. Dojrzałe pękają i wówczas wypełnione są galaretowatą masą, w której mieszczą się w dwóch rzędach czarne, płaskie nasiona wielkości 1 cm.

Roślinę na naturalnych stanowiskach znaleźć można w południowych i wschodnich rejonach Azji

Warunki uprawy:

Stanowisko – zadowoli się miejscem zarówno w pełnym słońcu jak i w półcieniu, dobrze jeśli będzie zaciszne.

Gleba – preferuje ziemie żyzne, bogate w składniki próchniczne, o przeciętnym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Bezwarunkowo jako soliter na najbardziej widocznych miejscach, reprezentacyjnych skwerach. Jeśli w kompozycjach to koniecznie na pierwszym planie aranżacji czy na widnych brzegach zagajników albo w otoczeniu niskich bylin, paproci.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-5 o wysokości 140,160 cm.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ginkona-Kalmia latifolia Ginkona

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pałczatka miotlasta - Andropogon Praire Blues

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus ogrodowy-Phyllostachys bissetii

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Silberfeder - Miscanthus sinensis Silberfeder

Cena: 33.00 PLN