Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wilczomlecz migdałolistny-Euphorbia amygdaloides Purpurea

Wilczomlecz migdałolistny-Euphorbia amygdaloides Purpurea
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:24.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bez wątpienia najbardziej zwraca uwagę w okresie kwitnienia, ze względu na kontrast pomiędzy ulistnieniem a kwiatostanami, jednak atrakcyjna pozostaje przez cały rok, gdyż liście pięknie się przebarwiają i utrzymują się przez zimę. Choć nie należy do najłatwiejszych w uprawie i wymaga nieco naszej uwagi to odwdzięcza się pięknym pokrojem i oryginalną dekoracyjnością.

Jest to wieloletnia bylina o sztywnych pędach, wyraziście zabarwionych ciemną czerwienią a u dołu drewniejących. Formują gęste, zwarte kępy o kopulastym zarysie i wysokości dochodzącej do blisko 45 cm.

Sylwetkę pięknie wypełniają liczne i układające się spiralnie liście. Blaszki matowe i skórzaste, podługowate – do 8 cm długości, o tępych wierzchołkach i gładkich brzegach. Wiosną młode liście z pąków rozwijają się w ciemnym odcieniu purpury, latem ich górna powierzchnia zyskuje głębokiej zieleni z odcieniem niebieskiego, by z nastaniem zimy znów okryć się czerwonym rumieńcem lecz z dodatkiem rdzawych tonów.

Już od kwietnia aż do czerwca szczyty zeszłorocznych pędów zdobią finezyjne, groniaste kwiatostany. I choć same kwiaty są raczej niepozorne, to liczne i okazałe podkwiatki w kolorze szalonej limonkowej zieleni nadają im niepowtarzalnego wyglądu i fantastycznie kontrastują z ciemnym listowiem i pędami. Nie pozawalają odwrócić od siebie oczu a jednocześnie wabią mnóstwo owadów.

Warunki uprawy:
Stanowisko – koniecznie wybieramy miejsce ciepłe i zaciszne, w pełnym słońcu.
Gleba – najważniejsze by podłoże było dość lekkie i przepuszczalne (lub doskonale zdrenowane) o umiarkowanym poziomie wilgotności oraz przynajmniej przeciętnie zasobne w składniki pokarmowe.

Mrozoodporność temperatury do około -23°C, ponieważ roślina pozostaje zimozielona w większości obszarów Polski wymagać będzie zabezpieczenia, szczególnie przy braku okrywy śnieżnej. Najlepiej przygotować osłonę z agrowłókniny a okazy w donicach przenieść do jasnych i chłodnych pomieszczeń. Zaleca się również po zakończeniu kwitnienia ściąć pędy i to dość nisko, po roślina wytworzy wiele nowych i pięknie zagęści swój pokrój.

Oryginalne urozmaicenie żwirowych i skalnych kompozycji. Ciekawie będzie prezentować się na przodzie rabat pośród innych gatunków, które go osłonią od wiatrów, ale jednocześnie nie przesłonią słońca. Z powodzeniem rosnąć będzie także w odpowiednim podłożu w donicach na ciepłych balkonach i tarasach.


Roślina trzyletnia ukorzeniona w doniczce C-2.
gd

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja Love You Kiss- Hydrangea macrophylla Love You Kiss

Cena: 58.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Nani- Kalmia latifolia Nani

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Riccartonii -Fuchsia magellanica Riccartonii

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mukdenia Rossa- Aceriphyllum rossi

Cena: 29.00 PLN