Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Tamaryszek pięciopręcikowy Pink Cascade-Tamarix ramosissima Pink Cascade

Tamaryszek pięciopręcikowy Pink Cascade-Tamarix ramosissima Pink Cascade
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:28.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo ceniona odmiana ze względu na oryginalne walory dekoracyjne. Prezentuje się niezwykle zwiewnie, a w czasie długiego kwitnienia zachwyca ogromnymi i szalenie delikatnymi kwiatostanami. Jest rozłożystym krzewem o koronkowej koronie utkanej z urokliwie przewieszających się pędów i drobnych listeczków, przyozdobionej różem kwiecia.

Dorasta do blisko 3 m wzwyż. Pędy podbarwione bordowo, wyginają się łukowato, układają kaskadowo i rozgałęziają ładnie na wiele cienkich gałązek, dodając lekkości. Osiąga około 2,5 m rozpiętości.

Ulistnienie drobne, ale bardzo gęste, ściśle okala pędy. Układające się skrętolegle blaszki mają postać małych, w zarysie lancetowatych łusek w kolorze zieleni z szarawym odcieniem.

W lipcu i sierpniu zachwyca ciekawymi kwiatostanami, tak ich wielkością, jak i kolorem. Kwiaty małe, o 5 płatkach spowitych ciemnym, niekiedy nawet karminowym różem, tworzą smukłe, zbite kłosy. Te zaś z kolei formują rozpierzchłe, finezyjne szczytowe wiechy, które fantastycznie falują kołysane letnimi podmuchami.

W 2012 roku odmiana została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Award of Garden Merit przyznawanym przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:
Stanowisko – to zdecydowanie roślina ciepło- i światłolubna, miejsce zaciszne i skąpane w promieniach słońca jest najlepszym pod jego uprawę.
Gleba – nie ma szczególnych wymagań względem podłoża, radzi sobie w tych zasobnych jak i uboższych, mniej lub bardziej wilgotnych, ważne jedynie by nie było ciężkie.

Nie jest w pełni mrozoodporny. W srogie zimy zaleca się okrywanie, jeśli jednak pędy ulegną uszkodzeniom można je ściąć i ładnie się odbijają. Warto go raz na kilka lat, wczesną wiosną przycinać, by zagęścić pokrój i skorygować sylwetkę.

Rarytas, w niejednym przydomowym ogrodzie będzie gwiazdą, czy to na reprezentacyjnym skwerze czy w towarzystwie innych gatunków. Każdej aranżacji doda lekkości. Pozwoli zagospodarować nam suche, nawet piaszczyste tereny, gdzie nie każda roślina będzie chciała rosnąć. Może utworzyć nieformalny i dekoracyjny szpaler.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2. wys. 40-60 cm.
mrInne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia czerwona Kodiak Red -Diervilla Kodiak Red

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb czerwony Haaren na pniu-Quercus rubra Haaren

Cena: 280.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia White Feather - Hosta WHITE FEATHER

Cena: 23.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa- Bouquet Rose- Hydrangea macrophylla

Cena: 25.00 PLN