Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia czekoladowa-Albizia Summer Chocolate

Cena: 460.00 PLN
Nasza cena: 400.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Tamaryszek pięciopręcikowy Pink Cascade-Tamarix ramosissima Pink Cascade

Tamaryszek pięciopręcikowy Pink Cascade-Tamarix ramosissima Pink Cascade
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:28.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo ceniona odmiana ze względu na oryginalne walory dekoracyjne. Prezentuje się niezwykle zwiewnie, a w czasie długiego kwitnienia zachwyca ogromnymi i szalenie delikatnymi kwiatostanami. Jest rozłożystym krzewem o koronkowej koronie utkanej z urokliwie przewieszających się pędów i drobnych listeczków, przyozdobionej różem kwiecia.

Dorasta do blisko 3 m wzwyż. Pędy podbarwione bordowo, wyginają się łukowato, układają kaskadowo i rozgałęziają ładnie na wiele cienkich gałązek, dodając lekkości. Osiąga około 2,5 m rozpiętości.

Ulistnienie drobne, ale bardzo gęste, ściśle okala pędy. Układające się skrętolegle blaszki mają postać małych, w zarysie lancetowatych łusek w kolorze zieleni z szarawym odcieniem.

W lipcu i sierpniu zachwyca ciekawymi kwiatostanami, tak ich wielkością, jak i kolorem. Kwiaty małe, o 5 płatkach spowitych ciemnym, niekiedy nawet karminowym różem, tworzą smukłe, zbite kłosy. Te zaś z kolei formują rozpierzchłe, finezyjne szczytowe wiechy, które fantastycznie falują kołysane letnimi podmuchami.

W 2012 roku odmiana została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Award of Garden Merit przyznawanym przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:
Stanowisko – to zdecydowanie roślina ciepło- i światłolubna, miejsce zaciszne i skąpane w promieniach słońca jest najlepszym pod jego uprawę.
Gleba – nie ma szczególnych wymagań względem podłoża, radzi sobie w tych zasobnych jak i uboższych, mniej lub bardziej wilgotnych, ważne jedynie by nie było ciężkie.

Nie jest w pełni mrozoodporny. W srogie zimy zaleca się okrywanie, jeśli jednak pędy ulegną uszkodzeniom można je ściąć i ładnie się odbijają. Warto go raz na kilka lat, wczesną wiosną przycinać, by zagęścić pokrój i skorygować sylwetkę.

Rarytas, w niejednym przydomowym ogrodzie będzie gwiazdą, czy to na reprezentacyjnym skwerze czy w towarzystwie innych gatunków. Każdej aranżacji doda lekkości. Pozwoli zagospodarować nam suche, nawet piaszczyste tereny, gdzie nie każda roślina będzie chciała rosnąć. Może utworzyć nieformalny i dekoracyjny szpaler.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2. wys. 40-60 cm.
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Liliowiec Vision of Love- Hemerocallis Vision of Love

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Judaszowiec kanadyjski Hearts of Gold - Cercis canadiensis Hearts of Gold

Cena: 650.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja zimowa Winter surprise - Hydrangea anomala Winter Surprise

Cena: 145.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 45.00 PLN