Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Szałwia omszona Caradonna - Salvia nemorosa Caradonna

Szałwia omszona Caradonna -  Salvia nemorosa Caradonna
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:15.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Uznawana przez specjalistów za jedną z najcenniejszych w gatunku, wielokrotnie wyróżniania prestiżowymi nagrodami. Ceniona szczególnie za fantastyczne kolory pędów i kwiatów, zgrabny pokrój oraz łatwość uprawy i wytrzymałość.

Rośnie w formie kształtnych, eleganckich kęp o średnicy około 50 cm i strzelistej sylwetce. Sztywne, wyprostowane, pełne wigoru i liczne pędy o niezwykle wyrazistym, prawie czarnym zabarwieniu osiągają do 70 cm wysokości i nie wykazują tendencji do pokładania się. Liście układają się na nich dość regularnie, ładnie zagęszczając pokrój. Blaszki niemal siedzące, długości około 10 cm, w zarysie jajowate lub podługowate, o stępionych wierzchołkach i drobno piłkowanych marginesach. Górna powierzchnia w kolorze zdrowej zieleni z widoczną siecią użyłkowania, od spodu zaś pokryta krótkimi, srebrzystymi włoskami. Właściwie już w połowie swej wysokości pędy okrywają się szalenie atrakcyjnymi kwiatami, które wprost zniewalają głębią ciemnego fioletu i indygo. Zebrane są ściśle w okółki formujące smukły, pełen gracji kłos o długości ponad 20 cm. Najobficiej zdobią ogrody w maju, ale jeśli zetniemy uschnięte kwiatostany, to choć już rzadsze ponownie pojawić nogą się we wrześniu i cieszyć będą nas nawet do pierwszych przymrozków. Kwiaty przyjemnie pachną, wabią rzesze owadów dostarczając im cennego pyłku, a i liście po roztarciu wydzielają charakterystyczną woń.

Odmiana wyselekcjonowana w Niemczech z siewki odmiany Salvia nemorosa „Wesuve”przez Beate Zillmer i wprowadzona w 1996 roku na rynek ogrodniczy przez szkółkę Zillmer Jungpflanzen z Uchte. Cztery lata później organizacja International Hardy Plant Union z Bonn wyróżniła ją tytułem ISU Diploma za szczególne walory dekoracyjne i uprawowe, a w roku 2012 po raz kolejny doceniona została przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, które przyznało jej nagrodę Award of Garden Merit. W 2017 roku otrzymała Gold Medal Award od Pennsylvania Horticultural Society.

Warunki uprawy:
Stanowisko – ładnie rośnie i kwitnie zarówno w pełnym słońcu jak i w ciepłym półcieniu.
Gleba – preferuje ziemie luźne, zasobne w składniki organiczne, o stałym umiarkowanym poziomie wilgotności.

Mrozoodporność zupełna, zimuje na terenie całego kraju tolerując bez uszkodzeń spadki temperatury do około -30°C. Zaleca się usuwać regularnie usychające kwiatostany. by powtórzyła kwitnienie. Wiosną natomiast najlepiej ściąć roślinę tuż nad ziemią wówczas w sezonie ładnie się rozkrzewi.

Zwróci na siebie uwagę w każdej aranżacji jako mocny akcent kolorystyczny, służyć jej będzie towarzystwo roślin o pomarańczowych lub różowych kwiatach. Doskonale pasuje do ogrodów żwirowych oraz naturalistycznych. Nadaje się do uprawy w pojemnikach i donicach na jasnych i ciepłych balkonach lub tarasach. Warto dodać ją do bukietów, urozmaici je barwą a w pomieszczeniach roztoczy przyjemny zapach.

Przedmiotem sprzedaży jest ukorzeniona sadzonka w 2-litrowej.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina angielska na pniu 200 cm -Viburnum carcephalum na pniu

Cena: 210.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Osakazuki- Acer palmatum Osakazuki

Cena: 210.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ostrokrzew Golden King-Ilex altaclarensis Golden King

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Vanille Strowbery na pniu - Hydrangea paniculata Vanille Strowbery

Cena: 135.00 PLN