Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Magnolia Daybreak

Magnolia Daybreak
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:200.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Gdy Dr. August Kehr wprowadził odmianę magnolii „Daybreak” do hodowli w latach 80 XX-wieku, społeczność ogrodnicza całego świata zamarła na chwilę w miejscu, łapiąc głęboki oddech. Wydawało się bowiem, że oto na rynek weszła odmiana IDEALNA, łącząca w sobie wszelkie cechy użytkowe poszukiwane przez hodowców od lat!
Ta nagradzana w wielu konkursach magnolia jest hybrydą znanej i lubianej M. brooklynensis 'Woodsman' z Magnolią 'Tina Durio', której zawdzięcza szybki wzrost i duże liście. Odznacza się niesamowitym wigorem i intensywnie różowymi kwiatami, które późno się rozwijają, dzięki czemu są mniej podatne na przymrozki.
Kwiaty Magnolii „Daybreak” pojawiają się zdecydowanie później niż u innych odmian, ułożone w smukłe, rubinowe pąki. Kwitnienie przypada na okres późnej wiosny i trwa około 3 tygodni. W tym czasie drzewo rozsiewa wokół siebie urzekający słodki zapach z wyczuwalna nutką cytrusów, kwiaty zaś wnoszą do ogrodu majestatyczny klimat orientu, koło którego nikomu nie uda się przejść obojętnie.
Tulipanopodobny okwiat w fazie rozkwitu może osiągać aż do 30 cm, ukazując w tym czasie cudnie różowe płatki okraszone delikatną bielą po wewnętrznej stronie i purpurowe pręciki kontrastujące na tle żółtego słupka. Roślina wytwarza wiele kwiatów, dzięki czemu w okresie kwitnienia zamienia się w bajecznie różową kopułkę.
Wielką zaletą Magnolii Daybreak jest fakt, że kwitnienie występuje już w młodym wieku, przez co nadaje się idealnie do małych przydomowych ogródków. Dobrze sprawdza się rosnąc w odosobnieniu, jak i w większych grupach np. kompozycjach kwiatowych.
Pokrój rośliny jest zwarty, smukły, tworzący się krzew przyrasta do 5-8 metrów wysokości i odznacza się dobrą strukturą rozgałęziania. Roślina szybko rosnąca – jako młody krzew w ciągu jednego roku może urosnąć do 30cm.
Odmiana ta odznacza się dużymi, zielonymi liśćmi, niekiedy owłosionymi u nasady.
Roślina mrozoodporna - wytrzymuje około -25˚C, a nawet -29 ˚C w przypadku krótkotrwałych mrozów.
Magnolie nie należą do roślin mało wymagających, potrzebują opieki troskliwego ogrodnika, dlatego decydując się na te rośliny musimy przygotować im odpowiednie miejsce do wzrostu. Najlepsza w tym wypadku jest ziemia mocno przepuszczalna, bogata w próchnice, o pH neutralnym lub lekko kwaśnym. Aby w pełni kwiaty magnolii mogły cieszyć oko swoim pięknem, konieczne jest jej miejsce słoneczne, ciepłe, a zarazem umiarkowanie wilgotne.
Tajniki uprawy
Magnolie sadzimy w dołku wypełnionym przygotowaną wcześniej kwaśnym torfem zmieszanym z obornikiem lub kompostem.
Glebę wokół rośliny ściółkujemy korą lub torfem. Jest to konieczne aby utrzymać właściwą wilgotność gleby. Ściółka chroni bryłę korzeniową przed przemarznięciem. Magnolie mają płytki system korzeniowy i bardzo źle znoszą przesadzanie.
Wczesną wiosną zaczynamy nawozić roślinę np. wieloskładnikowym nawozem mineralnym. Nawożenie stosujemy do początku lipca.
Przed zimą wokół młodych sadzonek obsypujemy kopczyk z trocin lub kory, a całą sadzonkę okrywamy gałązkami świerkowymi lub słomą, w celu ochronienia jej przed niszczącymi mrozami.
U starszych roślin nie jest to konieczne.
W przypadku magnolii nie ma konieczności przycinania jej pędów, jedynie po zimie możemy przyciąć przyschnięte lub przemarznięte końcówki.
Magnolia ukorzeniona w donicy 10 litrowej o wysokości 100-120cm, z grubym pniem

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Czarny Łabędź - Fagus sylvatica Black Swan

Cena: 185.00 PLN

Otwórz opis produktu

Brunera Looking Glass-Brunnera Looking Glass

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń kousa Bultinck Giant Flowers - Cornus kousa Bultinck Giant Flowers

Cena: 650.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja Love You Kiss- Hydrangea macrophylla Love You Kiss

Cena: 58.00 PLN