Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Agapantus biały- Agapanthus africanus Albus

Agapantus biały- Agapanthus africanus Albus
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:24.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle zgrabna i egzotyczna roślina, która przez wiele lat będzie niewątpliwą i wyjątkową ozdobą. Trudno ją zdobyć, niełatwo się nią opiekować, ale odwdzięcza się wprost cudowną prezencją.

Roślina o wzniesionym, eleganckim pokroju. Podstawę stanowi kępa rozchodzących się kaskadowo liści w kolorze ciemnej zieleni. Osiąga ona około 60 cm wysokości i podobna rozpiętość. Blaszki liściowe długie i wąskie, określane mianem szablastych, wyginają się łukowato.

Spośród nich wyrastają sztywne, nagie, dorastające nawet do 1 m wzwyż pędy kwiatowe. Ich szczyty wieńczą fantastyczne, kuliste, luźne baldachogrona uformowane przez dziesiątki subtelnych kwiatów. Składają się one z 6 lancetowatych, delikatnie wyglądających płatków barwy śnieżnobiałej. Pojawiają się od lipca do września i stanowią wyśmienity akcent pokrojowy i kolorystyczny końca lata.

Gatunek z rodziny amarylkowatych, zwany również białą lilią afrykańską, który w naturze spotkać można na obszarach Afryki Południowej.

Warunki uprawy:

Stanowisko – z uwagi na swe pochodzenie potrzebuje lokalizacji w ciepłym, szybko nagrzewającym się i osłoniętym od wiatrów miejscu z ekspozycją na pełne słońce lub ewentualnie okresowo ocienianym.

Gleba – najlepsza będzie gliniasta z dobrym drenażem, żyzna, o obojętnym odczynie. Lubi wilgoć, ale nie toleruje zastoin wodnych. Najładniej kwitnie posadzony w donicy bądź skrzyni tylko nieznacznie większej od kłącza. Warto go również regularnie zasilać nawozem dla roślin kwitnących.

Polecana do uprawy pojemnikowej jako wyjątkowo oryginalna dekoracja tarasów i balkonów. Znajduje również zastosowanie w nowoczesnych kompozycjach florystycznych jako bardzo trwały kwiat cięty.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2 .


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Candlelight - Hydrangea paniculata Candlelight

Cena: 56.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żurawina wielkoowocowa - Vaccinium macr. Pilgrim

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Ciemiernik atrorubens- Helleborus atrorubens

Cena: 28.50 PLN

Otwórz opis produktu

Zenobia -Zenobia pulverulenta Blue Sky

Cena: 28.00 PLN