Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Agapantus niebieski - Agapanthus Blue Triumphator

Agapantus niebieski - Agapanthus Blue Triumphator
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:24.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Piękna sylwetka, przyciągający wzrok kolor kwiatów i ich oryginalny kształt zauroczą niejednego ogrodnika. Nie jest powszechnie dostępnym okazem i wymaga uwagi i opieki, ale warto zaprosić go na swój taras, gdyż będzie stanowił jego wyborną ozdobę.

To gatunek z rodziny amarylkowatych o zgrabnym, wzniesionym pokroju. Ciemnozielone, wąskie, długie liście układają się na kształt wodnej fontanny, tworząc bujne kępy o wysokości około 60 cm i zbliżonej rozpiętości.

Ponad nimi wznoszą się liczne, gołe, sztywne pędy sięgające 1 m i zwieńczone finezyjnymi kwiatostanami. Mają one kształt puchatej kuli składającej się z kilkudziesięciu luźno zebranych kwiatów. Ich smukłe, podłużne płatki przybierają kolor ciemnego błękitu z szafirowymi smugami. Formują urocze, szerokie dzwoneczki zdobiące roślinę od lipca do września.

Naturalnym środowiskiem są odległe nam tereny leżące na południu Afryki, stąd często określana jest mianem lilii afrykańskiej.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi lokalizacje ciepłe, zaciszne, najlepiej z wystawą na pełne słońce, ale dobrze zniesie również okresowe zacienienie.

Gleba – optymalna będzie żyzna ziemia gliniasta z domieszką piasku i torfu. Zadbać trzeba o regularne podlewanie, jednak należy to robić uważnie, gdyż źle reaguje na zastoiny wodne. Najładniej kwitnie posadzony w ciasnej donicy lub skrzyni, warto go również regularnie zasilać nawozem.


Rewelacyjnie sprawdza się w uprawie pojemnikowej jako egzotycznie prezentująca się dekoracja tarasów i balkonów. Bardzo chętnie wykorzystywana przez florystów na kwiat cięty do tworzenia nowoczesnych kompozycji, gdyż długo zachowuje świeżość.

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka ukorzeniona w doniczce C-2 .


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Liliowiec Black Prince - Hemerocallis Black Prince

Cena: 16.80 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade szczepiona na pniu 80 cm - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 175.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Pinky Winky na pniu - Hydrangea paniculata Pinky Winky

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Trzmielina japońska Himalaya-Euonymus jap. Himalaya

Cena: 78.00 PLN