Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Azalia japońska Rokoko - Azalea japonica Rokoko

Azalia japońska Rokoko  - Azalea japonica Rokoko
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:30.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Jest gęstym niskim krzewem o imponującym płaskokulistym, dywanowym pokroju. Osiąga minimalne rozmiary wysokość jedynie do 40 cm i 70 cm szerokości.
Piękno Azalii japońskiej Rokoko wynika z corocznego i obfitego kwitnienia i intensywnego koloru kwiatów,które zmieniają barwę w trakcie kwitnienia -początkowo jest to kolor karminowo-różowy później wyraziście różowy.
Kwiaty są pełne, o średnicy 4,8 – 5 cm.Posiadają osiem zewnętrznych płatków korony, które charakterystycznie odginają się do tyłu,natomiast 4-6 wewnętrznych płatków wznosi się do góry.
Kwitnie na karminowo-różowo, w drugiej połowie maja i na początku czerwca. Na tyle obficie że pokrywają cały krzew.
Ciemnozielone i błyszczące liście są bardzo dekoracyjne, zimą zmieniają kolor na brązowawe.
Wyróżniona złotym medalem BUGA w Dortmundzie w 1991 roku. Azalia japońska Rokoko to mieszaniec (Rh. 'Rubinstein' x Rh. 'Rubinetta') x Rh. 'Johanna' , wyselekcjonowany przez znanego niemieckiego hodowcę Hansa Hachmanna.
Odmiana sprawdzona , uprawiana od 1987 r.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-1,5 o wysokości 30-40 cm z gwarancją kwitnienia.

Opis uprawy i pielęgnacja azalii japońskiej:

Azalie japońskie należą do rodziny wrzosowatych i pochodzą z dalekiego wschodu . Są to niskie , zimozielone krzewy od 30-stu do 100 cm wysokości , charakteryzują się powolnym wzrostem.
Azalie japońskie sprawdzają się doskonale w mniejszych ogrodach, w większych są idealne do nasadzeń w formie kobierców. Zachwycają swoim bardo obfitym kwitnieniem już od kwietnia. Czas kwitnienia to około trzech tygodni.
Kwiaty o szerokolejowatej koronie dzwonkowate, bez zapachu.Osadzone są w szczytowych główkach w kwiatostanach, baldachogronach , mające od pięciu do dziesięciu kwiatów.Kolorystyka jest dość bogata od białego ,różowego po odmiany intensywnie czerwone.

Pokrój

Azalia japońska to niski krzew, który bardziej rozrasta się na szerokość.
Ze względu na swój rozłożysty pokrój mogą być stosowane jako rośliny okrywające.


Liście

Liście azali japońskiej zazwyczaj nie opadają na zimę.Są drobne, eliptyczne lub odwrotnie jajowate,w kolorze ciemnozielonym, błyszczące.


Uprawa azalii japońskiej:

Azalie można sadzić pojedynczo lub w grupach, od wiosny do późnej jesieni.Należy posadzić azalię tak, aby roślina była na tej samej głębokości, na jakiej rosła w doniczce. Wymagają ziemi próchnicznej,i kwaśnej o pH 3,5-4,5. Ziemię taką można otrzymać poprzez dodanie do ziemi ogrodowej kwaśnego torfu, zmielonej kory lub igliwia.Może być również kompost.
Należy systematycznie nawozić od maja do połowy sierpnia.Stosować niewielkie dawki nawozów siarczanem amonu lub siarczanem potasu bądź gotowymi nawozami do rododendronów.Nawóz należy rozsypać nie przy pniu lecz wokół korony, na obrzeżu krzewu.
Ze względu na płytki system korzeniowy nie powinno się intensywnie grabić i spulchniać gleby w pobliżu tych roślin.
Jeśli sadzimy kilka krzewów to odległość między nimi powinna wynosić około 70 cm.Dobrze się czują w sąsiedztwie drzew o o głębokim systemie korzeniowym.

Cięcie

Azalie japońskie nie wymagają cięcia. Jednakże dla zagęszczenia krzewu i uzyskania ładnego pokroju możemy azalie przycinać. Należy wykonać ciecie tydzień po przekwitnięciu.Przycinamy tylko świeży przyrost , zostawiając 0,5 cm młodego pędu.

Stanowisko

Półcieniste lub słoneczne.Na stanowisku słonecznym azalie kwitną obficiej niestety nie możemy wówczas zapomnieć o ich podlewaniu.Ważny jest wybór miejsca ponieważ krzewy te nie znoszą silnych przeciągów , należy więc wybrać miejsce zaciszne.
Ziemia powinna być wilgotna . Podłoże można ściółkować 3-5-centymetrową warstwą przekompostowanej kory sosnowej.

Mrozoodporność


Azalie dobrze znoszą nawet silne mrozy.,aby jednak nie uschły w zimie, należy jesienią dobrze nawodnić podłoże wokół nich, by nasyciły się wodą przed zimą.Również w mroźne, bezśnieżne zimy nie należy zapomnieć o podlaniu krzewu.
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Żółtnica pomarańczowa-Maclura pomifera

Cena: 140.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia White Feather - Hosta WHITE FEATHER

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pięknotka biała - Callicarpa dichotoma Albibacea

Cena: 50.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowyXXL PLANET® Griotte TANGRI -Hibiscus moscheutos PLANET® Griotte TANGRI

Cena: 75.00 PLN