Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Laurowiśnia Novita -Prunus laur.Novita

Laurowiśnia Novita -Prunus laur.Novita
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zimozielony krzew o niezwykle dekoracyjnym ulistnieniu. Znajdzie zastosowanie właściwie w każdej przestrzeni. Rewelacyjnie znosi cięcie, przez co możemy nadać mu dowolny kształt – zarówno dostojnej formy, dzięki której miejsce stanie się bardziej majestatyczne, jak i zabawnej, która ożywi otoczenie.

Krzew pełen wigoru, o szybkim tempie wzrostu i wzniosłej sylwetce. Wyprostowane, sztywne pędy osiągają do 3 m wysokości. Pokrój fenomenalnie zagęszcza obfite ulistnienie. Blaszki sztywne, grube i duże, bo o długości około 15 cm. Mają owalny do jajowatego kształt z krótkim, ostrym wierzchołkiem i gładkimi obrzeżeniami. Ich powierzchnia, z głęboką siecią unerwienia, mocno lśni ciemną, energetyczną zielenią, zachowując swój zdrowy wygląd i kolor przez cały rok. W maju, pośród tej obłędnej zieleni, rozwijają się maleńkie, białe kwiaty o przyjemnym zapachu. Są one luźno zebrane w smukłe, pionowe grona z gracją stojące na pędach. Z nich zawiązują się drobne, czarne jagody o błyszczącej skórce, jednak w naszych warunkach klimatycznych ma to miejsce sporadycznie.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najbardziej odpowiadać jej będzie półcień, jednak zarówno w miejscach bardziej nasłonecznionych jak i mocniej zacienionych radzi sobie dobrze. Ważne by jej stanowisko osłonięte było od mroźnych wiatrów.
Gleba – lubi dość żyzne ziemie ogrodowe o odczynie zasadowym, stale mocno wilgotne, szczególnie jeśli rośnie w słońcu.

Jedna z najbardziej mrozoodpornych odmian laurowiśni. Jeśli dozna zimą uszkodzeń, warto ją ściąć nisko nad ziemią, bo zazwyczaj szybko i pięknie się odradza. Tolerancyjna względem zanieczyszczeń powietrza. Dobrze znosi cięcie, a więc łatwo można ją formować.

Właściwie możemy prowadzić ją jak tylko wyobraźnia nam podpowie. Z powodzeniem rosnąć będzie jako soliter, a my nadamy jej pożądany kształt. Kilka sztuk w rzędzie stworzy nam gęsty żywopłot albo piękne tło dla barwnych bylin, nawet tych wyższych. Nadaje się także do uprawy w pojemnikach, które na zimę przenieść należy do chłodnych i widnych pomieszczeń.

Roślina ukorzeniona w doniczce 4-litrowej, wysokość około 50 cm.
mr


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Liriope Gold Banded - Liriope muskari Gold Banded

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pszonak Constant Cheer - Erysimum Constant Cheer

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Wisteria Lane - Buddleja Wisteria Lane

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Lime Light na pniu -Hydrangea paniculata Lime Light

Cena: 135.00 PLN