Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja bukietowa Pinky Winky - Hydrangea paniculata Pinky Winky

Hortensja bukietowa Pinky Winky - Hydrangea paniculata Pinky Winky
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:38.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Szalenie ciekawa odmiana hortensji, tym razem wyróżniająca się masywnymi kwiatostanami dającymi efekt dwukolorowości. Cechuje się także nieco powolniejszym wzrostem niż gatunek i bardziej kompaktową sylwetką.

Krzew osiąga zwyczajowo około 1,6 m wysokości i bardzo podobną rozpiętość, tworząc kępę o zwartym, bardzo foremnym pokroju. Pędy sztywne, wyprostowane, atrakcyjnie przebarwiają się na ciemnoczerwony kolor podkreślony przez kontrastującą, jasną zieleń bogatego listowia. Jajowate, spiczasto zakończone blaszki mają ząbkowane marginesy i lekko zwijające się ku wnętrzu brzegi. Osiągają około 15 cm długości, hojnie zdobią pędy i ładnie zagęszczają krzew.

Pozwala radować się widokiem kwiatów od lipca do października. Wówczas to możemy być świadkami prawdziwego festiwalu barw w naszym ogrodzie. Kwiaty, głównie płonne, gęsto zebrane są na szczytach tegorocznych pędów w dorodne, stożkowate wiechy o długości około 30 cm. Otwierają się z limonkowych pąków, ukazując swe śnieżnobiałe płatki, i szybko od dołu kwiatostanu nabierają odcieni różu i czerwieni, nadając krzewom niepowtarzalnego wyglądu.
Kwitnie bardzo obficie w kolorze purpurowym , intensywnie różowym do
jasno różowego.

Odmiana wyhodowana w Belgii przez Johana van Huylenbroecka w wyniku chemicznych zabiegów nad siewkami odmiany Hydrangea paniculata Pink Diamond i w roku 2003 wprowadzona na rynek ogrodniczy przez Research Station. Królewskie Brytyjskie Towarzystwo Ogrodnicze doceniło jej walory dekoracyjne przyznając w 2008 roku nagrodę Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca jasne i słoneczne, ale dobrze jeśli latem będzie lekko osłonięta od gorącego, południowego słońca oraz porywów wiatru.

Gleba – radzi sobie dobrze w przeciętnie zasobnym podłożu, ale najładniejsze okazy mamy szansę otrzymać na ziemiach lekkich, próchnicznych i dość wilgotnych, zwłaszcza w okresie kwitnienia.

W pełni mrozoodporna, zimuje bez okrycia na terenie całego kraju. Wskazane jest mocne cięcie odmładzające co 2 – 3 lata, wiosną.
Kwitnie na pędach jednorocznych , wymaga cięcia na jesień po przekwitnięciu.
Nie przemarza , co zapewnia obfite kwitnienie każdego roku .

Pięknie prezentuje się pod ścianami, murkami czy na tle ciemno ulistnionych krzew lub całych żywopłotów. Sama również potrafi stworzyć nie tylko okazały, ale i niesamowicie kolorowy szpaler. Warto ją posadzić na rabatach w zestawieniu z kwitnącymi latem bylinami jako tło.

Bardzo rzadka i poszukiwana dwukolorowa odmiana hortensji drzewiastej.


Nawożenie jak u większości hortensji nawozami zakwaszającymi najlepiej przemiennie. Dobre efekty daje wiosenne nawożenie siarczanem potasu , w okresie wzrostu zasilamy nawozem azotowym siarczanem amonu średnio 1 łyżka stołowa pod roślinę ( 2-3 letnią ) pod większe analogicznie więcej .Można też stosować gotowe mieszanki nawozowe oferowane przez producentów i stosować wg instrukcji.

Kwitnie już w pierwszym roku uprawy. Dorasta do wysokości ok. 2 - 2,5 m.

Oferowana sadzonka ma wysokość ok. 50 cm , ukorzeniona w doniczce , wielkość pojemnika C-3 .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dzwonek brzoskwiniolistny pełny - Campanula persicifolia La Belle

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Vanille Strowbery na pniu - Hydrangea paniculata Vanille Strowbery 140 cm.

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Gleditsia triacanthos Emerald Cascade

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Schizachyrium miotlaste The Blues - Schizachyrium scoparium The Blues

Cena: 31.00 PLN