Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Disporopsis pernyi - Disporopsis pernyi

Disporopsis pernyi - Disporopsis pernyi
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rzadka , warta rozpropagowania bylina ,zwana zwyczajowo Pieczęć Salomona ,uczyni nasz cienisty zakątek wyjątkowo oryginalnym.Bylina pochodząca z Chin , poszukiwana do ogrodów o charakterze naturalistycznym.
Ta wieloletnia bylina kłączowa w dogodnych warunkach potrafi bardzo ładnie się rozrastać i dość szybko tworzyć gęste, dorodne kępy. Pędy sztywne, niekiedy brunatno nakrapiane, dziarsko wznoszą się ku górze subtelnie wyginając na kształt łuku swe końce. Dorastają do około 45 cm wysokości, okryte są naprzemianlegle układającymi się liśćmi. Blaszki osiągają do 14 cm długości i 6 cm szerokości, przyjmują eliptyczny kształt z zaostrzonymi, wydłużonymi wierzchołkami. Na ich błyszczącej, ciemnozielonej powierzchni pięknie uwidacznia się głębokie, równoległe użyłkowanie. W czerwcu i lipcu w kątach liści, zazwyczaj pojedynczo, niekiedy parami, pojawiają się subtelnie zwisające kwiaty wielkości około 1,5 cm. Mają dzwonkowaty kształt, a kremowo-białe, smukłe płatki korony mocno się odginają, ukazując swą wewnętrzną, zielonkawą stronę. Pachną delikatnym, cytrynowym aromatem. Jesienią zawiązuje owoce w postaci purpurowych jagód o średnicy do 1 cm.

W warunkach naturalnych jej siedliska rozciągają się na terenie lasów górskich do wysokości 2500 m.n.p.m., w cienistych dolinach czy wzdłuż strumieni i rzek w południowej części Chin i na Tajwanie.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca przynajmniej pół cieniste lub całkowicie ocienione.

Gleba – trzeba zapewnić jej podłoże żyzne, zasobne w składniki próchniczne, o wysokim poziomie wilgotności.

W najcieplejszych miejscach kraju, w łagodniejsze zimny pozostawać może nawet zimozielona, w przeważającej części będzie jednak traciła liście, a przy skromnej okrywie śnieżnej warto ją chociaż lekko okryć.Wiosną odpija od korzenia.

Rewelacyjnie rośnie w aranżacjach o charakterze naturalistycznym, leśnym, zakryje tereny pod zwartymi koronami drzew. Atrakcyjnie prezentuje się na ciemniejszych brzegach oczek wodnych i sadzawek.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C - 2 , z mocnym systemem korzeniowym .Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta HAYES STARBURST

Cena: 54.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Geisha Orange - Azalea japonica Geisha Orange

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żółtnica pomarańczowa-Maclura pomifera

Cena: 140.00 PLN