Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kiścień Royal Ruby - Leucothoe Royal Ruby

Kiścień Royal Ruby - Leucothoe Royal Ruby
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:40.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zgrabny, kompaktowych rozmiarów krzew osiągający około 50 cm wysokości. Wytwarza całe mnóstwo pędów, może nieco wiotkich i słabo rozgałęziających się, ale wytrzymałych, trwałych, formujących niezwykle zwartą i gęstą sylwetką o rozpiętości blisko 80 cm. Przewieszają się nieco łukowato, nadając jej spłaszczonego, półkulistego pokroju.

Liście hojnie zdobią gałązki, układają się na nich skrętolegle na krótkich ogonkach, same mierzą do 8 cm długości. Blaszki grube, skórzaste, o wąskim jajowatym kształcie, z ostrym wydłużonym wierzchołkiem. Ich powierzchnia lśni do końca ciepłych letnich dni zdrową, jasną zielenią, otoczona na brzegach czerwonawymi marginesami. Z nastaniem jesiennych chłodów pojawiają się liczne przebarwienia o bordowym zabarwieniu, które stopniowo pokrywają całe liście. Pośród zimowych pejzaży zachwyca mieszanką winnej czerwieni, burgunda i karminu spowijającą cały krzew.

Kwitnie przez około 4 tygodnie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty koloru białego, mają postać smukłych dzwonków długości do 1,5 cm, zebrane są w kilkucentymetrowych gronach, które subtelnie zwisają w kątach liści.

Warunki uprawy:
Stanowisko – preferuje miejsca w lekkim półcieniu.

Gleba – wymaga świeżego podłoża próchnicznego, o doskonałej przepuszczalności i stale umiarkowanie wilgotnej oraz lekko kwaśnym odczynie.

Zimuje doskonale w temperaturze do -25°C, jeśli prognozowane są sroższe mrozy zaleca się roślinę zabezpieczyć, szczególnie jeśli okrywa śnieżna jest skąpa.

Dzięki swojej bogatej kolorystyce zimowej warto umieścić go w otoczeniu kamieni lub przy ścinach, wówczas będzie stanowił doskonały kontrast.
Doskonały krzew z uwagi na swoją dekoracyjność przez cały rok na balkony, tarasy.
Może być uprawiany w pojemnikach.

Kiścienie wciąż nie należą do popularnych roślin w naszych ogrodach, jednak zachęcamy, by zwrócić na nie większą uwagę. Świetnie znoszą polskie przymrozki zachowując na okres zimy liście, które jak żadne urozmaicają wieloma ciepłymi kolorami zimowe pejzaże.

Roślina ukorzeniona w doniczce 5-litrowej.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Ketmia syryjska®Red Mindour -Hibiscus French Cabaret® Red Mindour

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa PASTELGREEN -Hydrangea paniculata PASTELGREEN

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy® Summerific -Hibiscus moscheutos Summerific®Midnight

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Love Pat - Hosta Love Pat

Cena: 26.00 PLN