Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli

Cena: 250.00 PLN
Nasza cena: 150.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Buk pospolity Atropunicea - Fagus sylvatica Atropunicea

Buk pospolity Atropunicea - Fagus sylvatica Atropunicea
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:65.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Ładnie błyszczące w kolorze ciemnej purpury. Młode przyrosty są intensywnie czerwone. Z wiekiem liście ciemnieją,stają się ciemno- czerwone, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo- żółto.
Drzewo o oryginalnie wybarwiającym się ulistnieniu. Ponieważ jest niezwykle wytrzymały i pozwala się formować, można wykorzystać do w wielu aranżacjach, gdzie może być bardzo ciekawym okazem zarówno z uwagi na kolor jak i sylwetkę.

Dorosłe okazy osiągają zwyczajowo do 12 m wysokości. Wyraźnie wykształcony, wyprostowany przewodnik rozgałęzia się nisko nad ziemią, wytwarzając liczne dość równomiernie rozchodzące się konary. Tworzą one rozłożystą, gęstą koronę o stożkowatym zarysie, która nieprzycinana może osiągać rozpiętość przekraczającą 8 m. Pień i starsze gałęzie pokryte są gładką, szarosrebrzystą korą.

Późną wiosną rozwijają się sztywne liście o błyszczącej, delikatnie falującej na brzegach powierzchni. Na młodych pędach przybierają początkowo intensywnie czerwone zabarwienie, z czasem wszystkie spowija ciemna purpura, a jesienią nabierają odcieni pomarańczu i żółci. Blaszki o eliptycznym lub jajowatym kształcie, z zaostrzonymi wierzchołkami i dość szeroko i nieregularnie ząbkowanymi marginesami.

W maju pojawiają się kwiaty, ale drobne bez znaczenia dekoracyjnego. To z nich rozwijają się owoce mające postać orzeszków w purpurowej okrywie ze skrzydlatymi wyrostkami. Nazywane są bukiew i stanowią nie lada kąsek dla ptactwa.

Odmiana opisana już w XVII wieku, odnajdywana w wielu europejskich krajach.

Warunki uprawy:
Stanowisko – z powodzeniem rośnie zarówno w miejscach słonecznych jak i półcienistych.
Gleba – nie ma szczególnych wymagań, doskonale rośnie w przeciętnej ziemi ogrodowej o umiarkowanym poziomie wilgotności i przepuszczalności.

Mrozoodporność całkowita, toleruje spadki temperatury do około -34°C, zimuje więc na terenie całego kraju nie wymagając zabezpieczenia. Co więcej odmiana odporna jest na choroby, szkodniki czy miejskie zanieczyszczenia.

Pięknie prezentować będzie swój pokrój rosnąc samotnie na otwartej przestrzeni. W dużych kompozycjach wyróżniać będzie się nie tylko majestatyczną sylwetką, ale stanowić będzie niezwykle mocny akcent kolorystyczny. Dobrze znosi przycinanie, więc z powodzeniem można formować z niego szpalery a nawet okazałe żywopłoty zarówno w ogrodach prywatnych jak i miejskich parkach czy osiedlowych zieleńcach.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina czteroletnia ukorzeniona w doniczce C-5 o wysokości 120,140 cm.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Trawa czarna- Konwalnik płaskopędowy -Ophiopogon planiscapus Black Beard PBR

Cena: 16.50 PLN

Otwórz opis produktu

Palma mrozoodporna- Trachycarpus fortunei

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Variegatus - Miscanthus sinensis Variegatus

Cena: 26.00 PLN

Otwórz opis produktu

Asimina triloba - Urodlin Trójłatkowy

Cena: 100.00 PLN