Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ambrowiec amerykański Slender Silhouette-Liquidambar styraciflua Slender Silhouette

Ambrowiec amerykański Slender Silhouette-Liquidambar styraciflua Slender Silhouette
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:140.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Odmiana wyróżniająca się wąskim, kolumnowym pokrojem,stąd tez nazwa smukła sylwetka.Ambrowiec amerykański ‘Slender Silouette (Liquidambar styraciflua)- to wąskokolumnowa odmiana drzewa pochodząca ze stanu Tennessee, która powstała na skutek mutacji wytworzonej po raz pierwszy przez Dona Shadow’a w 1994 roku. Pochodzi ona z rodziny Oczarowatych (Hamamelidaceae). W 2010 roku uzyskała ona złoty medal przyznany przez elitarne Towarzystwo Ogrodnicze Pensylwanii. Jak sama nazwa mówi, jego cechą charakterystyczną jest wydzielanie zniewalającego i orientalnego zapachu ambry przez roztarte liście, który pobudza zmysł węchu. Liście swoim kształtem i budową 5-7 klapową przypominają liść klonu. Ich długość liczy około 10cm. W okresie wegetacyjnym przyjmują one barwę zieloną, natomiast najbardziej spektakularny efekt można zaobserwować przy jesiennym przebarwianiu się liści, kiedy to uzyskują one kolory od żółtego, pomarańczowego, aż po szkarłatną i fioletowo-czerwoną barwę połyskującą w blasku słońca. Niewątpliwą zaletą tego elementu dekoracyjnego jest to, że można podziwia go aż do połowy listopada, kiedy to liście zaczynają opadać. Po opadnięciu liści dodatkową ozdobą stanowi chropowata kora prezentująca korek w odcieniach szarości, po nacięciu której rozprzestrzenia się specyficzny zapach żywicy. Jest to wolno rosnąca odmiana, która w warunkach polskich osiąga od 5-10m i wąskiej szerokości do 2,5 m, przez co doskonale nadaje się do niewielkich nasadzeń w ogrodach przydomowych. Pokrój korony ambrowca u młodszych egzemplarzy przedstawia kształt stożka, starsze natomiast rośliny przyjmują owalną formę. W przypadku tej rośliny kwiaty mają małe znaczenie, ponieważ rzadko występują w naszym klimacie. Są one rodzielnopłuciowe, żeńskie zebrane na szypułkach w postaci główek, męskie natomiast przypominają swoją budową małe grona. Owoce poprzez swoją kulistą budowę ozdobione zdrewniałymi słupkami przypominają owoc platana klonolistnego. Latem przyjmują one barwę zieloną, a w czasie jesiennym stopniowo brązowieją.

UPRAWA:
Ambrowiec posiada niewielkie wymagania glebowe i pokarmowe. Preferuje przede wszystkim stanowisko słoneczne, które wpływa na intensywność jego jesiennego wybarwienia. Nie lubi przeciągów, dlatego ważne jest, aby miejsce było dobrze osłonięte od silnych wiatrów. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, o odczynie kwaśnym lub obojętnym. Niektóre źródła podają jednak, że na najsłabszym podłożu ambrowiec wybarwia się najlepiej i najbardziej oryginalnie. Roślina ta nie wymaga nawożenia, ochrony przed szkodnikami, oraz cięcia. Jedynie w celu dodatkowego wzbogacenia gleby w składniki pokarmowe zaleca się zastosowanie kompostu.
Istotną zaletą tej odmiany jest jej pełna mrozoodporność.Odmiana ta doskonale sprawdza się w ogrodach naturalistycznych i leśnych, w których może pełnić funkcję solitera, lub tworzyć grupę nasadzeń z innymi drzewami.


Wysokość drzewa ok.80,100 cm, w doniczce 3 litrowej.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dziurawiec bezwonny Magical Red Fame - Hypericum inodorum Magical Red Fame

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ambrowiec karłowy Gum Ball - Liquidambar styraciflua Gum Ball

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Clematis Saphyra Indigo®-Clematis Saphyra Indigo®

Cena: 36.00 PLN

Otwórz opis produktu

Stachiurek wczesny- Stachyurus praecox

Cena: 130.00 PLN