Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Baptysja dwukolorowa -Baptisia Twilight Praire Blues

Baptysja dwukolorowa -Baptisia Twilight Praire Blues
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:49.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Unikatowa odmiana o dwubarwnych kwiatach, poszukiwana przez wielbicieli gatunku i kolekcjonerów. Wymaga opieki w pierwszym roku uprawy, ale starsze rośliny są bardzo wytrzymałe a do tego rewelacyjnie się prezentują. Zaliczana do tych długowiecznych, a więc przez lata możemy cieszyć się jej widokiem.

Jest całkiem okazałą rośliną, osiąga bowiem nawet do 1,2 m wysokości. Pędy choć dość cienkie, to sztywne, wznoszą się wyprostowane strzeliście ku górze. Z każdym rokiem ładnie się rozrastają formując gęsty i zwarty krzew o średnicy około 60 cm.

Szczyty pędów zdobią długie na blisko 50 cm kwiatostany. Każdy składa się z licznych, luźno układających się motylkowych kwiatów wielkości około 2,5 cm. Ich kolorystyka jest niespotykana i wprost fenomenalna, dominuje mieszanka głębokiego fioletu i mocnej purpury, na tle których pojawiają się kontrastowe, wyraziście żółte pasemka wzdłuż płatków i takie same przebarwienia u podstawy. Kwiaty rozwijają się stopniowo od dołu kwiatostanu, stanowiąc oryginalną dekorację przez pierwszą połowę lata.

Owoce to długie na 3 cm strąki, które dojrzewając stają się czarne, a schowane wewnątrz nasiona potrafią całkiem głośno grzechotać w podmuchach jesiennego wiatru.

Odmiana hybrydowa, powstała w wyniku krzyżówki niebieskiej Baptisia australis i żółtej Baptisia sphaerocarpa w 1998 roku wykonanej przez Jamesa R. Aulta w ramach wieloletniego programu badawczego prowadzonego przez kilka amerykańskich podmiotów. Odmiana wprowadzona na rynek przez Chicagoland Grows, objęta została prawami patentowymi w 2008 roku.

Warunki uprawy:
Stanowisko – odpowiadać jej będzie zarówno pełna ekspozycja na słońce jak i półcień.
Gleba – zadowoli się przeciętnie zasobną ziemią ogrodową, ważne by w pierwszym roku uprawy zapewnić jej stale umiarkowanie wilgotne i dobrze zdrenowane podłoże, starsze rośliny stają się tolerancyjne wobec okresów suszy.

Mrozoodporność dorosłych okazów wystarczająca by z powodzeniem zimować nawet w najchłodniejszych zakątkach kraju. Młode egzemplarze warto w pierwszych 3 – 4 latach jednak zabezpieczyć. Istotne by wybrać od razu dogodne stanowisko, bo roślina nie lubi przesadzania, długo się po nim zadomawia. Jeśli pokrój staje się zbyt luźny, można roślinę przyciąć, zabieg wykonujemy po zakończeniu kwitnienia.

Rewelacyjnie nadaje się do miejsc reprezentacyjnych jako samotnik na trawiaste skwerki. Kilka sztuk posadzone w rzędzie stworzyć może urokliwy żywopłot oraz stać się ciekawym tłem dla mniejszych gatunków. Suche strączki ładnie prezentują się na krzewie, ale stanowią również oryginalny element bukietów.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-3, z wymaganą licencją, co zapewnia zgodność odmianową .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Fire and Ice- Hosta Fire and Ice

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Invincibelle Spirit - Hydrangea arborescens Invincibelle Spirit

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Tellen - Hydrangea You and Me Tellen

Cena: 50.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Vulcan

Cena: 500.00 PLN