Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dąb kolumnowy Green Pillar- Quercus pal.Green Pillar

Cena: 180.00 PLN
Nasza cena: 155.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Buk pospolity Dawyck Purple - Fagus sylvatica Dawyck Purple

Buk pospolity Dawyck Purple -  Fagus sylvatica Dawyck Purple
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:185.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana o fantazyjnej, purpurowej barwie liści i regularnej kolumnowej formie ,dorastającej do 12 a maksymalnie 15 metrów wysokości przy tylko 3 metrach szerokości – dzięki czemu nadaje się do wąskich ogrodów, w których chcemy stworzyć nieprzeniknioną ścianę zieleni chroniącą przed wzrokiem osób postronnych.

Odmiana Dawyck Purple posiadająca głębokie, ciemnopurpurowe i błyszczące liście, wyraźnie odróżnia się na tle innych drzew (najlepiej wybarwiają się na pełnym słońcu). Na jesień przebarwiają się one na miedziany kolor i pozostają na roślinie przez zimę. Kwiaty buka pojawiają się na przełomie kwietnia i maja wraz z ulistnieniem , są niepozorne, żołto-zielone zwisające z gałęzi, nie posiadają wartości ornamentalnej. Liście błyszczące, długie na 4-10 cm z równoległym unerwieniem, bez owłosienia na brzegach, o równej linii brzegowej blaszki. Początkowo młode liście z obu stron owłosione srebrzysto, później nagie i tylko owłosiony główny nerw na spodniej stronie. Liście są zwykle płasko umieszczone na gałęzi. Pąki buka są brązowe i szydlaste, ułatwiające identyfikację tego gatunku w zimie.

Kwiaty buka pojawiają się na przełomie kwietnia i maja wraz z ulistnieniem , są niepozorne, żołto-zielone zwisające z gałęzi.Buki to drzewa jednopienne, posiadają kwiaty rozdzielnopłciowe ulokowane w kątach liści na jednorocznych pędach.Powstałe owoce zwane " bukwiami " dojrzewają na przełomie września i października i stanowią pokarm dla niektórych gatunków ptaków i zwierząt.
Liście błyszczące, długie na 4-10 cm z równoległym unerwieniem, bez owłosienia na brzegach, o równej linii brzegowej blaszki. Początkowo młode liście z obu stron owłosione srebrzysto, później nagie i tylko owłosiony główny nerw
na spodniej stronie. Płasko umieszczone na gałęzi. Pąki liści są brązowe , szydlaste. Ułatwiają identyfikację danego gatunku w zimie.

Kora większości buków jest gładka szarozielona o jasnym połysku. Z czasem robi się srebrnoszara nieco szorstka,
co charakterystyczne nigdy nie łuszczy się i nie pęka. Osiąga grubość ok. 1,5 cm.
System korzeniowy mocno rozwinięty . Początkowo palowy , później przekształca się w ukośny , sięgając głęboko w głąb podłoża.

Zastosowanie
Ze względu na wąski pokrój jest idealny do małych ogrodów, gdzie rośliny mogą rosnąć tylko do góry. Świetnie nadaje się też jako nieformowany szpaler, jako wysoki żywopłot, tworząc nieprzeniknioną dla wzroku barierę. Odmiana ta nadaje się również jako soliter lub w nasadzeniach po kilka w grupie na większym obszarze oraz do przestrzeni publicznej, wzdłuż alejek spacerowych i do parków.

Pielęgnacja
Cięcie korygujące na żywopłot lub szpaler należy wykonać corocznie w czerwcu, oraz pod koniec lata.

Wymagania
Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Gleba ogrodowa, o odczynie neutralnym do alkalicznego, próchnicza, przepuszczalna i świeża.Roślina absolutnie nie wymagająca . Rzadko atakowana przez patogeny grzybowe jak i szkodniki.
W pełni mrozoodporny gatunek, wytrzymujący do -25 stopni Celsjusza.

Oferowane drzewo ukorzenione w doniczce C-5 , o wysokości ok.160,190 cm.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Ciemiernik Metallic Blue Lady- Helleborus × hybridus LS Blue Metallic Lady

Cena: 36.00 PLN

Otwórz opis produktu

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Cena: 60.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Jurassic Park - Hosta Jurassic Park

Cena: 25.00 PLN