Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wisnia japońska Royal Burgundy-Prunus serrulata Royal Burgundy

 Wisnia japońska Royal Burgundy-Prunus serrulata Royal Burgundy
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:76.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Piękne kwiaty niczym różyczki to największy, ale nie jedyny atut tej rośliny. Posiada też oryginalnie wybarwione ulistnienie oraz charakterystyczną, szalenie zgrabną sylwetkę. Prezentuje się wprost niebanalnie i zapewne będzie spełnieniem marzeń niejednego ogrodnika.

To odmiana dorastająca do blisko 10 m wysokości. Bardzo liczne, sztywne, raczej słabo rozgałęziające się pędy wyrastają początkowo niemal pionowo, z wiekiem jednak stopniowo odginają się. Korona ze smukłej owalnej, staje się coraz bardziej rozpostarta, przybiera kształt odwrotnie stożkowaty i osiągać może blisko 8 m szerokości.

Liście zwracają uwagę szczególnie latem, kiedy to cały czas pozostają w kolorze purpury – rzadko spotykanej o tej porze roku, jesienią zaś przebarwiają się aż do odcieni pomarańczu i żółci. Blaszki sztywne, wielkości do 10 cm, o jajowatolancetowatym kształcie, z długim i ostrym wierzchołkiem oraz piłkowanymi obrzeżeniami.

W maju, gdy liście swym ciemnym obliczem spowijają coraz bardziej gałęzie, pojawiają się na ich tle wybornie kontrastujące kwiaty. Mają one postać pełnych różyczek o średnicy blisko 5 cm złożonych z ponad 20 delikatnie falowanych płatków w kolorze śmietankowego różu. Subtelnie zwisają na dość długich, delikatnych szypułkach zebrane po kilka sztuk w pęczki. Nie wytwarza owoców.

Odmiana wyhodowana w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku przez Frank Parks of Speer & Sons Nursery.

Warunki uprawy:
Stanowisko – zaleca się miejsce zaciszne, osłonięte od podmuchów silnych i zimnych wiatrów, ciepłe i jak najbardziej nasłonecznione.
Gleba – radzi sobie niemal w każdych, przynajmniej przeciętnych warunkach, ale najbardziej odpowiada jej ziemia żyzna, próchniczna o stałej, umiarkowanej wilgotności.

Nie jest w pełni mrozoodporna, polecana do uprawy w południowo-zachodniej Polsce, na pozostałych terenach koniecznie trzeba zadbać o osłonięte stanowisko i zabezpieczyć przed nadejściem zimy.

Na reprezentacyjne trawniki, frontowe skwery – rewelacja, która zauroczy gości. W kompozycjach służyć jej będzie tło w postaci drzew o jasnozielonym ulistnieniu czy srebrzystych iglaków.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Drzewo ukorzenione w doniczce 7,5 litrowej o wysokości ok.120 - 140 cm, szczepiona na podkładce.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia Daphne

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Variegatus - Miscanthus sinensis Variegatus

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ambrowiec Albomarginata Manon -Liquidambar styraciflua Albomarginata Manon

Cena: 750.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa GREAT STAR Le Vasterival - Hydrangea paniculata Great Star PBR

Cena: 45.00 PLN