Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kokorycz hybryda Blue Line® - Corydalis x Blue Line®

Kokorycz hybryda Blue Line® - Corydalis x Blue Line®
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Uderzający , metaliczno-niebieski kolor kwiatów i subtelny zapach miodu to cechy charakterystyczne tej hybrydowej odmiany kokoryczy."Niebieska linia" została wyhodowana we Francji w 2013r.
Kwitnie bardzo długo od maja aż do pierwszych przymrozków.
Młoda odmiana, która niebiańską barwą swych kwiatów podbija serca ogrodników na całym świecie. Co więcej utrzymują się one na roślinie właściwie przez całe lato roztaczając przyjemny, słodki zapach.

To wieloletnia bylina rosnąca w postaci zgrabnych, zwartych kęp o wysokości w okresie kwitnienia blisko 70 cm oraz średnicy około 60 cm. Liście gęste, w kolorze mocnej zieleni z niebieskawym odcieniem. Blaszki złożone, trzykrotnie trójzębne, wielkości około 6 cm, w zarysie wachlarzowate. Prezentują się bardzo dekoracyjnie. Pędy wyprostowane, sztywne, o kontrastowej, bordowej barwie wynoszą ponad listowie oryginalne kwiaty. Każdy długości blisko 3 cm, o jedwabistych płatkach zrośniętych w dwie wargi z charakterystyczną ostrogą. Ich obłędny, metaliczny, niebieski kolor przykuwa wzrok, a biała gardziel jeszcze mocniej go podkreśla. Zebrane są po ponad 20 sztuk w luźne grona o średnicy około 9 cm. Przez cały sezon stanowią mocny akcent kolorystyczny każdego ogrodu.

Odmiana wyselekcjonowana w 2013 roku przez Jacquesa Couturieux z francuskiego miasta Moyenmoutier. Od roku 2015 chroniona prawami patentowymi.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najlepiej radzi sobie w lekkim półcieniu.

Gleba – w pełni zadowoli się przeciętnie żyzną ziemia ogrodową o umiarkowanej wilgotności, ale musi być ona doskonale zdrenowana lub cechować się dobrą przepuszczalnością. Zdecydowanie lepiej znosi nawet dłuższą suszę niż nadmiar wilgoci.

Odmiana mrozoodporna. Wybierając dla niej stanowisko warto zwrócić uwagę, by w miejscu uprawy nie tworzyły się wodne zastoiny, bo roślina morze wygnić.

Idealna na mieszane rabaty ogrodowe, gdzie na pewno nie zniknie nawet w gąszczu roślin. Posadzona w grupie kilku sztuk potęguje efekt kolorystyczny czy to na rabatach, czy w aranżacjach żwirowych lub skalnych półkach. Świetnie nadaje się do kompozycji w pojemnikach i donicach.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2 z wymaganą licencją.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Fuksja Blue Sarah - Fuchsia Blue Sarah

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina angielska na pniu 160 cm -Viburnum carcephalum na pniu

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Purpurascens - Miscanthus sinensis Purpurascens

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Living Passion - Hydrangea paniculata Living Passion®

Cena: 52.00 PLN