Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja pnąca zimozielona - Pileostegia viburnoides

Hortensja pnąca zimozielona - Pileostegia viburnoides
Cena brutto za sztukę:95.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 95 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Oryginalny okaz, niezwykle rzadko widywany i oferowany na polskim rynku. To propozycja dla wytrwałych i cierpliwych ogrodników, bo na oszałamiające efekty trzeba poczekać kilka lat. Ale warto, bo zachwyca niebanalnym listowiem i obfitym kwitnieniem

Jest wieloletnim pnączem, które docelowo osiąga około 6 m wysokości i w sprzyjających warunkach do 5 m rozpiętości. Młode rośliny potrzebują czasu na zadomowienie się i rosną w spokojnym tempie, dopiero kilkuletnie okazy rozwijają się nieco szybciej, ale też raczej umiarkowanie. Pędy od podstawy zdrewniałe, młode zielone, dość sztywne i wytrzymałe, ładnie się rozgałęziają i z chęcią chwytają się podpór.

Ulistnienie obfite, ściśle wypełnia sylwetkę. Blaszki skórzaste, grube, osiągają do 15 cm długości. W zarysie wąskoeliptyczne, o gładkich brzegach unoszących się ku górze i z zaostrzonym wierzchołkiem. Powierzchnia lśniąca, u młodych liści w odcieniu jasnej, energetycznej zieleni, u starszych wyraźnie ciemniejszej. W cieplejszych miejscach pozostają całoroczną dekoracją pnącza.

Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwać może do początku października, pojawia się jednak najwcześniej u 5-letnich roślin. Szczyty pędów zdobią wówczas okazałe grona skupiające luźno ogrom drobnych kwiatuszków. Kremowobiałe gwiazdki z długimi pręcikami niczym delikatne, puchate obłoki spowijają zielone listowie.

Mrozoodporność dobra

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca ciepłe i zaciszne, najlepiej w jasnym półcieniu, tak by nie przegrzewały ją gorące promienie letniego słońca.

Gleba – należy zadbać by podłoże było żyzne, zasobne w składniki pokarmowe, o dobrej przepuszczalności i co najważniejsze umiarkowanie wilgotne.

Bardzo istotny jest dobór stanowiska – by rośliną nie targały zimne wiatry i nie była narażona na podmakanie. Po zakończeniu kwitnienia można ją przycinać, by nadać pożądaną formę a następnie wokół podstawy rozłożyć kilkucentymetrową warstwę ściółki.

Najlepiej posadzić go przy ścianie, murze, gdzie znajdzie osłonę i będzie mógł się wspinać. Ładnie oplata również pnie drzew o półotwartych koronach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2 , trzyletnia , wys. 50,60 cm.

Minimalna cena w ostatnim miesiącu wynosiła 75 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Lilac Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Aralia japońska-Aralia elata

Cena: 67.00 PLN

Otwórz opis produktu

Świerk pospolity Frohburg - Picea abies Frohburg

Cena: 550.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Dawida Flutterby Lavender - Buddleja davidii Flutterby Lavender

Cena: 42.00 PLN