Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Driakiew czarna Chile Black -Scabiosa Chile Black

Cena: 25.00 PLN
Nasza cena: 19.50 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Magnolia loebneri Mag's Pirouette

Magnolia loebneri Mag's Pirouette
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:600.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Karłowa odmiana o pełnych delikatnych,krystaliczno- białych kwiatach. Osiąga zwykle do 2,5 m wysokości. Jej pokrój jest gęsty i stożkowy. Roślina rozgałęzia się nisko nad ziemią. Liście odmiany są zielone i lekko się błyszczą. Niektóre z nich są po części wybarwione na czerwono. Jesienią zmieniają barwę na żółtą.

Rozkwita w marcu, jeszcze zanim pojawią się liście i często także drugi raz – latem.
Kwiaty śmietankowo-białe o licznych, eliptycznych płatkach. Zewnętrzne są odrobinę dłuższe, a wewnętrzne krótsze.
Środek kwiatu jest bladoróżowo-zielony. W trakcie rozwijania się kwiaty mogą przypominać otwierające się białe różyczki.

Odmiana ta została wyselekcjonowana przez Tetsuo Magaki w Japonii

Mrozoodporność wystarczająca, dobra.

Rarytas odmiana kolekcjonerska,ilość sztuk ograniczona.

Zastosowanie
Polecana do każdego rodzaju ogrodu, gdyż w każdym miejscu będzie piękną ozdobą. Do sadzenia blisko domów, w pobliżu tarasów, altan.

Uprawa
Magnolie sadzimy w dołku wypełnionym przygotowaną wcześniej mieszanką kwaśnego torfu i kompostu. Glebę wokół ściółkujemy korą lub torfem. Jest to konieczne, by utrzymać właściwą wilgotność gleby. Ponadto ściółka chroni bryłę korzeniową przed przemarznięciem. Ziemi wokół magnolii nie należy przekopywać, gdyż mają one płytki system korzeniowy. Źle znoszą przesadzanie, więc przed posadzeniem ich do gruntu powinniśmy dobrze się zastanowić i wybrać najlepsze miejsce na stałe.
Wczesną wiosną zaczynamy nawozić, możemy użyć nawozu wieloskładnikowego, przykładowo może być to nawóz Azofoska. Nawozimy do początku lipca. Wokół młodych sadzonek przed zimą usypujemy kopczyk z trocin lub kory, a pozostałą część sadzonki okrywamy dodatkowo gałązkami świerkowymi lub słomą. U starszych egzemplarzy nie jest to konieczne. Magnolia nie wymaga cięcia. Po zimie możemy jedynie przyciąć przyschnięte, przemarznięte lub z jakichś powodów zniszczone końcówki.
Podlewając magnolię, pamiętajmy, aby nie oblewać wodą liści, by nie narazić jej na choroby bakteryjne i grzybowe.
Magnolie wymagają gleb wilgotnych, żyznych, próchniczych o odczynie lekko kwaśnym. Stanowisko powinno być słoneczne do półcienistego, zaciszne i osłonięte od wiatru.

Watro wiedzieć. Ogólnie o magnoliach.
Magnolie pochodzą z Azji Wschodniej oraz Ameryki Północnej i Południowej. Nazwę „magnolia” nadał roślinom Charles Plumier, by upamiętnić nazwisko cenionego francuskiego botanika – Pierre’a Magnola.
Pąki kwiatów a także kora magnolii lekarskiej, wielokwiatowej, nagiej oraz japońskiej posiadają właściwości lecznicze. Na Dalekim Wschodzie marynuje się płatki kwiatów magnolii nagiej, a liście magnolii japońskiej proszkuje się. Stosuje się je jako przyprawa do ryżu.
Kwiaty magnolii w Chinach uznawane są za symbol szczerości i czystości, a w Korei Północnej kwiat tej rośliny traktowany jest z godnością należną fladze czy godłu. Uważany jest tam za kwiat narodowy.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina sześcioletnia ( aktualnie w pąkach marzec 2019) o wysokości ok. 160 -180 cm. ukorzeniona w doniczce C-15.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Perełkowiec drobnolistny Little Baby- Sophora prostrata Little Baby

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Villa Taranto - Acer palmatum Villa Taranto

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Stewarcja nibykamelia - Stewartia pseudocamellia

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Lime Light na pniu -Hydrangea paniculata Lime Light

Cena: 115.00 PLN