Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 75.00 PLN
Nasza cena: 75.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bodziszek Summer Skies - Geranium prat. Summer Skies

Bodziszek  Summer Skies - Geranium prat. Summer Skies
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:23.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Jedna z najbardziej okazałych odmian bodziszków, cechuje się zwartym pokrojem i subtelnie wybarwiającymi się kwiatami. Tak niewiele potrzebuje, a daje ciekawy efekt nawet na mniej urodzajnych ziemiach.

Pojedyncze okazy formują gęste kępy osiągające wysokość nawet do 60 cm i średnicę często przekraczającą 50 cm. Pędy wyprostowane, dość sztywne, ładnie rozgałęziają się ku górze.

Liście dekoracyjne i bardzo dorodne. W zarysie okrągławe o średnicy ponad 20 cm, złożone z 5 – 7 nieregularnych, głęboko powcinanych klap. Brzegi ząbkowane, wierzchołki stępione a powierzchnia wyraźnie unerwiona, strukturalna, w kolorze ciemnej, spokojnej zieleni i delikatnie owłosiona.

Kwitnienie rozpoczyna się z końcem wiosny, trwa przez całe lato a w sprzyjających warunkach nawet jeszcze jesienią. Miseczkowate kwiaty o średnicy około 3 cm składają się z 20 – 30 ściśle układających się, różnej wielkości płatków. Przyjmują one lawendowo-błękitny odcień z widocznymi fioletowymi żyłkami i skupiają się wokół kontrastującego limonkowego oczka.

Hybryda powstała w wyniku skrzyżowania Geranium pratense 'Stratum' x Geranium Spinners w ramach programu hodowlanego prowadzonego przez Kevina Nicholsonaw Wisbech w angielskim Cambridgeshire. Wyselekcjonowana w 1996 roku i opatentowana dwa lata później.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiada mu lokalizacja w miejsca słonecznych do półcienisistych.

Gleba – bardzo tolerancyjny wobec warunków glebowych, ładniejsze okazy otrzymamy w przeciętnych ziemiach ogrodowych lub nawet tych słabszych, lekko wilgotnych i wysoce przepuszczalnych lub dobrze zdrenowanych.

Mrozoodporny, zimuje bez konieczności okrywania na terenie całego kraju. Zaleca się usuwanie usychających kwiatów i liści w celu wydłużenia żywotności w ciągu sezonu.

Doskonale rośnie jako roślina pojemnikowa, stanowiąc subtelny akcent kolorystyczny w kompozycjach. Pięknie zagęści rabaty na słabszych glebach, gdzie inne gatunki nie rosną tak okazałe.Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2 .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Milin amerykański Atropurpurea - Campsis radicans Atropurpurea

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Judaszowiec płaczący Lavender Twist®- Cercis canadensis Lavender Twist®

Cena: 480.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głogownik pstrolistny Pink Marble - Photinia fraseri Pink Marble

Cena: 36.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rutewka Delavay'a Hewitt’s pełna-Thalictrum delavayi Hewitt’s Double

Cena: 28.00 PLN