Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Stopkowiec tarczowaty – Podophyllum peltatum

Stopkowiec tarczowaty – Podophyllum peltatum
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Bardzo nietypowy okaz z rodziny berberysowatych o wyjątkowej sylwetce, która doskonale wypełni miejsca pozbawione promieni słonecznych. Świetnie zakryje dolne partii równocześnie rozświetlając je.

Kłączowa roślina o oryginalnym pokroju. Ponad powierzchnię wyrastają dwa rodzaje pojedynczych pędów. Pędy wegetatywne pojawiają się w postaci delikatnie omszonej łodygi zwieńczonej kolistym liściem. Kwiatowe wyższe, dorastają do wysokości 20 – 50 cm. Występują na nich dwa liście o średnicy 20 – 40 cm, ułożone naprzeciwko siebie na długich ogonkach. Blaszki o ciekawym dłoniasto-siecznym kształcie – przypominają wbite w ziemię urokliwe, parasole o powcinanej głęboko czaszy. Mają świeży zielony kolor, wyraźne jaśniejsze użyłkowanie i zwracają na siebie uwagę błyszczącą powierzchnią.

Kwiaty drobne, pojedyncze, pojawiają się w maju delikatnie zwisając na wiotkich szypułkach. Płatki lśniąco białe skupione wokół żółtego oczka, wyglądają niczym śnieżynki. W połowie lata w ich miejsce zawiązują się owoce – złocisto-pomarańczowe jagody wielkości śliwek, uznawane za jadalne.

Roślina w środowisku naturalnym rośnie w liściastych lasach, na brzegach rzek i polach na wschodnich terenach Ameryki Północnej.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca przynajmniej częściowo zacienione, ładnie rośnie nawet w miejscach całkowicie osłoniętych od słońca.

Gleba – zasobna i przepuszczalna o wysokiej wilgotności jest najlepsza, ale poradzi sobie w mniej korzystnych warunkach.

Mrozoodporny.

Polecana do nasadzeń w ogrodach leśnych, na ocienionych skarpach gdzie tworzą uroczy dywan upstrzony wiosną białym kwieciem. Jeśli posiadamy w ogrodzie zacienioną rabatę będzie mógł się fantastycznie rozwijać przypominając „miniaturowy las”.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
opr.GD

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Pee Gee na pniu - Hydrangea paniculata Pee Gee

Cena: 155.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Watanabe -Viburnum plicatum Watanabe

Cena: 67.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Minuet - Kalmia latifolia Minuet

Cena: 115.00 PLN

Otwórz opis produktu

Perełkowiec drobnolistny Little Baby- Sophora prostrata Little Baby

Cena: 28.00 PLN