Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wiśnia różowa Pendula Rubra - Prunus Pendula Rubra

Wiśnia różowa Pendula Rubra  - Prunus Pendula Rubra
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:200.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Wiśnia o wczesnej porze kwitnienia. Warta uwagi tych, co nie lubią zimowego przestoju i nie mogą doczekać się wiosennego przebudzenia. Dobrze zimuje i nie ma większych wymagań, a prezentuje się szalenie atrakcyjnie przez cały rok.

Kompaktowe rozmiary i zgrabna sylwetka czynią ją idealną również do małych przestrzeni, dorasta bowiem do około 3 m wysokości oraz niemal identycznej rozpiętości. Pokrój płaczący, pędy długie, przewieszające się i ładnie rozgałęziające formują rozłożystą, nieregularną koronę o parasolowatym kształcie.

Jako pierwsze pojawiają się kwiaty, często już w marcu i na początku kwietnia. Z karminowych pączków, o dziwo dość odpornych na przymrozki, rozwijają się owalne płatki w kolorze jasnego, intensywnego różu układające się talerzykowato wokół żółtego oczka pręcików. Zwisają zebrane w pęczkach po kilka sztuk na długich szypułkach a ich obfitość zachwyca i sprawia, że pędy wyglądają jakby wyginały się pod ich ciężarem.

Liście pojawiają się w maju, początkowo podbarwione brunatnie, latem spowite ciemną zielenią i lekko błyszczące. Jesienią zwracają uwagę pięknymi, ciepłymi tonami pomarańczu i czerwieni. Blaszki smukłe, owalne, z ostrymi, długimi wierzchołkami i drobno piłkowanymi obrzeżeniami.

Odmiana wiśni, której walory dekoracyjne i uprawowe w 1993 roku zostały wyróżnione prestiżowym tytułem Award of Garden Merit przyznawanym przez członków Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.

Warunki uprawy:
Stanowisko – ładnie rośni zarówno w miejscu słonecznym jak i lekkim półcieniu, koniecznie zacisznym.
Gleba - lubi żyzne ziemie ogrodowe, wilgotne i przepuszczalne. W słabszym podłożu również ładnie urośnie, ale kwitnienie nie będzie obfite.

Mrozoodporność duża, warto jednak młode okazy zabezpieczyć przez pierwsze lata uprawy, szczególnie na wschodnich krańcach kraju.

Bez wątpienia jako samotnik na eksponowanym stanowisku będzie naszą chlubą. W aranżacjach warto zestawić ją z wcześnie kwitnącymi gatunkami dzięki czemu wiosna przywita nas ogromem barwnego kwiecia. Latem jako roślina drugiego planu stworzy piękne, nieco orientalne tło dla mniejszych krzewów czy bylin.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina szczepiona na pniu ukorzeniona w doniczce C-10,wys.ok. 180,200 cm.,

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Liliowiec Double Fireckracker- Hemerocallis Fireckracker

Cena: 17.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buk zwyczajny Purpurea Tricolor- Fagus sylvatica Tricolor

Cena: 165.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Princes Diana - Hydrangea macrophylla Princess Diana

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Sweet Fantasy - Hydrangea You and Me Sweet Fanatsy

Cena: 65.00 PLN