Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Budleja Dawida Flower Power - Buddleja davidii Flower Power

Budleja Dawida Flower Power - Buddleja davidii Flower Power
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Trójkolorowy kwiatostan , różowo-pomarańczowo- fioletowy, stanowi o oryginalności tej rzadkiej odmiany.
Budleja Dawida ‘Bicolor’,‘Flower Power’ (Buddleja dawidii)- inaczej zwana krzewem motylim, to bujna odmiana krzewu pochodząca z Ameryki Północnej, Afryki i Azji, która po raz pierwszy powstała w 1999 roku, w wyniku skrzyżowania dwóch gatunków: Buddleja
x weyeriana i B.Dawida. Prekursorem tej odmiany był amerykański profesor Michael Dirr. Jest to absolutna nowość na rynku ogrodniczym, gdyż jest to pierwsza odmiana, która charakteryzuje się imponującymi 30-sto centymetrowymi kwiatostanami w kolorze fioletowo- pomarańczowym, w zależności od fazy rozwojowej pąka kwiatowego. Dodatkowo kwiaty te, wydzielają intensywny, słodki zapach, dzięki czemu zwabiają liczne gatunki motyli, oraz owady zapylające, co dodatkowo wpływa na ochronę pożytecznych gatunków. Te najbardziej charakterystyczne walory dekoracyjne można podziwiać aż u schyłku lata,
a dodatkowo w drugim okresie kwitnienia, który przypada na październik, czym wyróżnia się spośród innych krzewów. Kontrastującym elementem w budowie budlei względem kwiatów są lancetowate liście, które od spodniej strony pokryte są warstwą biało-szarego kutneru. Budleja w naszych warunkach może osiągnąć od 1,5 do 3 m wysokości, charakteryzuje się lejkowatym pokrojem, który zawdzięcza zwisającym kłosowatym wiechom.

Uprawa

W czasie surowych zim może przemarzają pędy nadziemne. Po przemarznięciu należy krzew przyciąć bardzo nisko przy ziemi tak by od korzeni wyrosły nowe pędy. Cięcie nawet nieprzemarzniętych krzewów poprawia pokrój rośliny. Przed zimą należy rozłożyć wokół krzewów omżynu ściółkę z kory formując z niej kopczyk co zabezpieczy je przed silniejszym mrozem.
Warto tez w tym czasie skrócić pędy o połowę aby śnieg nie połamał gałęzi. Na wiosnę pędy przyciąć 20 cm nad ziemią - co wpływa korzystnie na ilość i jakość kwiatów .
W okresie wzrostu warto zasilamy budleję nawozami azotowymi a po kwitnieniu potasowymi. w okresie suszy krzewy należy obficie podlewać.
Krzew jest wrażliwy na brak powietrza w glebie, dlatego należy często spulchniać ziemię wokół krzewu i nie dopuszczać do rozrastania się chwastów w jego sąsiedztwie.

Roślina ukorzeniona w doniczce C- 2,5 , wys 60-80 cm.


Najniższa cena w ostatnim miesiącu 39 zł.
rInne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Ketmia syryjska®Red Mindour -Hibiscus French Cabaret® Red Mindour

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Vesuvio®-Hydrangea paniculata Magical Vesuvio®

Cena: 58.00 PLN

Otwórz opis produktu

Clematis Saphyra Indigo®-Clematis Saphyra Indigo®

Cena: 36.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik Empress Regal - Clematis Empress Regal

Cena: 65.00 PLN