Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Cena: 37.00 PLN
Nasza cena: 30.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Xanthorhiza simplicissima

Xanthorhiza simplicissima
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:34.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Rzadko spotykana roślina okrywowa, duża bylina , idealna do miejsc zupełnie zacienionych.Małe purpurowo-czekoladowe kwiaty kwitną wiosną, kwietniu, maju.Kwiatostany duże , rozpierzchłe.Bardzo szerokie do 20 cm. Później wytwarza owoce o kształcie gwiazdy, które są spożywane przez ptaki i inne małe zwierzęta.Owoce zielone, mięsiste.
Charakterystyczne, wyjątkowej urody liście i kwiatostany oraz zgrabna sylwetka i zwarty pokrój sprawiają, że roślina prezentuje się bardzo ciekawe. Choć obecnie spotykana głównie w kolekcjach, to z powodzeniem może zdobić ogrody amatorów, gdyż nie ma szczególnych wymagań.

Bylina o drewniejących pędach, dorastająca do około 50 cm wysokości. Liście pierzaście złożone, wyrastają na cienkich, sztywnych ogonkach układają się skrętolegle, tworząc zwarty, powoli rozrastający się gąszcz, ściśle okrywający podłoże. Pojedyncze blaszki mają jajowaty kształt, zaostrzone wierzchołki i nieregularne, gęste i głębokie wcięcia. Przez większość sezonu są w kolorze świeżej, jasnej zieleni, a jesienią przybierają intensywne tony od pomarańczu, przez głęboką czerwień po ciemny fiolet.

Kwitnie wiosną, od samego początku maja, kiedy to pojawiają się delikatne, drobne, w oryginalnej o tej porze roku purpurowo-brązowawej barwie, gwiaździste kwiatki z żółtym oczkiem. Zebrane są na końcach pędów po kilkanaście sztuk w luźne wiechy o długości nawet do 20 cm. Na tle bujnego listowia prezentują się niezwykle urokliwie. Owoce czerwono-brunatne stanowią nie tylko ozdobę krzewinki, ale są również smacznym kąskiem dla zwierząt.

Pochodzi ze wschodnich terenów Ameryki Północnej, gdzie porasta lekko ocienione brzegi strumieni. W naturze zagrożona wyginięciem.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej rosnąc będzie w miejscach półcienistych, jednak najładniej wybarwi się w tych bardziej słonecznych.

Gleba – lubi ziemie lekkie i przepuszczalne, ale i o stałej wilgotności, lekko kwaśne.

Odporna na mróz, nie wymaga okrywania.

Idealne roślina na częściowo zacienione rabaty, do zakrycia połaci pomiędzy drzewami i krzewami. W aranżacjach naturalistycznych rewelacyjnie ożywi niższe piętra. Świetnie urozmaici brzegi oczek wodnych.

Roślina ukorzeniona w doniczce 2 litrowej.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Garia - Garrya elliptica

Cena: 49.00 PLN

Otwórz opis produktu

Perełkowiec drobnolistny Little Baby- Sophora prostrata Little Baby

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Akebia pięciolistkowa- Akebia quinata

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tawlina jarzębolistna SEM - SORBARIA SORBIFOLIA SEM

Cena: 46.00 PLN