Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Rdest Auberta - Polygonum Aubertii

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 17.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wierzba japońska Hakuro -nishiki - Salix integra Hakuro-nishiki

Wierzba japońska Hakuro -nishiki - Salix integra Hakuro-nishiki
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:20.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Atrakcyjna wierzba o biało-różowo-zielonych liściach. Najefektowniejsze kolorystycznie liście, znajdują się na młodych pędach. Krzew o kulistym, gęstym pokroju.Pędy wzniesione.
Niecięta dorasta do 3 m.

Krzew, dla którego miejsce może znaleźć się w każdym ogrodzie, zarówno w małych jak i tych całkiem sporych, tak w naturalistycznych jak i majestatycznie formowanych. Rewelacyjnie reaguje na przycinanie więc możemy mu nadać pożądaną wielkość, a przy tym pięknie się przebarwia stanowiąc ciekawy element kolorystyczny.

Cechuje się dużą siłą wzrostu, nieprzycinana osiągać może około 3 m średnicy. Pędy wzniesione, formują zgrabną, kulistą, ale luźną sylwetkę. Zdecydowanie jednak zaleca się jej cięcie, bo pokrój fenomenalnie się zagęszcza, młode gałązki, choć dość cienkie, to wyróżniają się czerwonymi przebarwieniami. W sezonie jako pierwsze, na przełomie marca i kwietnia, pojawiają bazie. To małe, nieco wydłużone i bordowe kotki o małym znaczeniu dekoracyjnym. Tuż po nich wystrzeliwują z pąków, znacznie bardziej atrakcyjne liście. Blaszki siedzące naprzeciwlegle, podłużnie eliptyczne, długości do 5 cm. Początkowo kremowobiałe, stopniowo nabierają różowych rumieńców, by z czasem okryć się jasną zielenią, jednak jeszcze na długo na ich powierzchni pozostają kolorowe przebarwienia. Najbardziej efektownie ulistnione są właśnie młode pędy, dlatego ogrodnicy bez wahania sugerują wykonanie 2 a nawet 3 cięć w ciągu jednego roku.

Odmiana wyhodowana w II połowie zeszłego wieku w Japonii. W Europie rozpowszechnił ją holenderski ogrodnik Harry van de Laar. W 2012 roku odmiana została wyróżniona za swe walory dekoracyjne prestiżową nagrodą Award of Garden Merit przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:
Stanowisko – koniecznie miejsce widne, bo wtedy uzyskamy najlepsze wybarwienie liści. Dobrze jeśli jednak będzie nieco przesłonięta od gorących promieni południowego słońca, które mogą uszkadzać młode przyrosty.
Gleba – lubi świeże ziemie ogrodowe, o stałym dość wysokim poziomie wilgotności.

Mrozoodporność całkowita, nie potrzebuje okrycia na zimowe chłody.

Sprawdzi się zarówno jako soliter jak i w grupie. Możemy dowolnie „sterować” jej rozwojem w zależności od tego jakiego efektu oczekujemy. Jeśli w naszym ogrodzie ma rządzić natura pozostawmy ją bez ingerencji jako swobodnie rosnący krzew. Jeśli zależy nam na uporządkowanym nasadzeniu bez obaw możemy ją ciąć.


Roślina ukorzeniona w doniczce C-3, forma krzaczasta.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina wonna Nanum na pniu-Viburnum farreri Nanum

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dzwonek brzoskwiniolistny pełny - Campanula persicifolia La Belle

Cena: 31.50 PLN

Otwórz opis produktu

Kalaminta niebieska- Calamintha nepeta Blue Cloud

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Emerald Lace - Acer palmatum Emerald Lace

Cena: 260.00 PLN