Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli

Cena: 250.00 PLN
Nasza cena: 150.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wierzba japońska na pniu- Salix integra Hakuro-Nishiki

Wierzba japońska na pniu- Salix integra Hakuro-Nishiki
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Atrakcyjna wierzba o biało-różowo-zielonych liściach. Najefektowniejsze kolorystycznie liście, znajdują się na młodych pędach. Forma - zaszczeniony na pniu w celu uformowania kulistej korony.

Pędy czerwone w stanie bezlistnym. Ponieważ najładniej wyglądają młode przyrosty należy mocno przycinać, nawet można trzykrotnie w ciągu sezonu wegetacyjnego.

Krzew, dla którego miejsce może znaleźć się w każdym ogrodzie, zarówno w małych jak i tych całkiem sporych, tak w naturalistycznych jak i majestatycznie formowanych. Rewelacyjnie reaguje na przycinanie więc możemy mu nadać pożądaną wielkość, a przy tym pięknie się przebarwia stanowiąc ciekawy element kolorystyczny.

Cechuje się dużą siłą wzrostu, nieprzycinana osiągać może około 3 m średnicy. Pędy wzniesione, formują zgrabną, kulistą, ale luźną sylwetkę. Zdecydowanie jednak zaleca się jej cięcie, bo pokrój fenomenalnie się zagęszcza, młode gałązki, choć dość cienkie, to wyróżniają się czerwonymi przebarwieniami. W sezonie jako pierwsze, na przełomie marca i kwietnia, pojawiają bazie. To małe, nieco wydłużone i bordowe kotki o małym znaczeniu dekoracyjnym. Tuż po nich wystrzeliwują z pąków, znacznie bardziej atrakcyjne liście. Blaszki siedzące naprzeciwlegle, podłużnie eliptyczne, długości do 5 cm. Początkowo kremowobiałe, stopniowo nabierają różowych rumieńców, by z czasem okryć się jasną zielenią, jednak jeszcze na długo na ich powierzchni pozostają kolorowe przebarwienia. Najbardziej efektownie ulistnione są właśnie młode pędy, dlatego ogrodnicy bez wahania sugerują wykonanie 2 a nawet 3 cięć w ciągu jednego roku.

Odmiana wyhodowana w II połowie zeszłego wieku w Japonii. W Europie rozpowszechnił ją holenderski ogrodnik Harry van de Laar. W 2012 roku odmiana została wyróżniona za swe walory dekoracyjne prestiżową nagrodą Award of Garden Merit przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:
Stanowisko – koniecznie miejsce widne, bo wtedy uzyskamy najlepsze wybarwienie liści. Dobrze jeśli jednak będzie nieco przesłonięta od gorących promieni południowego słońca, które mogą uszkadzać młode przyrosty.

Gleba – lubi świeże ziemie ogrodowe, o stałym dość wysokim poziomie wilgotności.

Mrozoodporność całkowita, nie potrzebuje okrycia na zimowe chłody.

Sprawdzi się zarówno jako soliter jak i w grupie. Możemy dowolnie „sterować” jej rozwojem w zależności od tego jakiego efektu oczekujemy. Jeśli w naszym ogrodzie ma rządzić natura pozostawmy ją bez ingerencji . Jeśli zależy nam na uporządkowanym nasadzeniu bez obaw możemy ją ciąć.


W ofercie szczepiona na pniu na wysokości ok.140 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Polar Bear-Hydrangea Paniculata Polar Bear

Cena: 86.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Sundae Fraise ® Rensun - Hydrangea Sundae Fraise ® Rensun

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa TRICOLOR-Hydrangea macrophylla TRICOLOR

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Baptysja czekoladowa - Baptisia Dutch Chocolate

Cena: 52.00 PLN