Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Buk zwyczajny Aurea Pendula-Fagus sylvatica Aurea Pendula

Buk zwyczajny Aurea Pendula-Fagus sylvatica Aurea Pendula
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:170.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Złoty buk o płaczącym pokroju .Wolno rosnące, wysokie i wąskie drzewo o oryginalnym pokroju i fantastycznej kolorystyce, które sprawiają, że nikt nie przejdzie obojętnie obok tego okazu.

Dorasta do około 10 m wysokości i rzadko osiąga 3 m szerokości. Główny przewoźnik wyraźnie widoczny z charakterystycznym zwisającym wierzchołkiem. Licznie odchodzące boczne pędy są dość krótkie i również przewieszające się, przez co roślina zyskuje urokliwą, romantyczną, płaczącą sylwetkę.

Liście jajowate lub eliptyczne z zaostrzonym końcem, wyraźnie unerwione, sztywne i błyszczące. Zwracają na siebie uwagę swoim jaskrawym, intensywnym ubarwieniem: wiosną są cytrynowo-żółte, latem żółto-zielone a jesienią brązowo-żółte i pomarańczowe.

Na przełomie kwietnia i maja okrywa się drobnymi, niepozornymi kwiatami a w połowie września pojawiają się skrzydlate owoce.

Pochodzi z Holandii, gdzie znaleziono ją jeszcze w XIX wieku w ogrodach szkółki van der Boma w Oudenbosch. Wywodzi się z mutacji odmiany Pendula.

Warunki uprawy:

Stanowisko – słoneczne lub pół cieniste, ale raczej nie z południową wystawą. Lubi miejsca ciepłe i osłonięte od wiatrów, szczególnie tych wczesnowiosennych, jeszcze mroźnych, które mogą uszkodzić młode liście.

Gleba – wymaga podłoża świeżego i żyznego, wilgotnego, ale przepuszczalnego o lekko kwaśnym odczynie. Poradzi sobie na glebach słabszych, również na suchych lub nazbyt mokrych, ale jego wzrost będzie zdecydowanie słabszy.

W pełni odporny na mróz.

Doskonały do indywidualnych nasadzeń w miejscach reprezentacyjnych. Świetnie będzie wyróżniał się w towarzystwie ciemno ulistnionych drzew i krzewów oraz intensywnie kwitnących bylin w przydomowych ogrodach. Chętnie wykorzystywany jako element dekoracyjny w miejskich parkach, przydrożnych zielonych alejach i osiedlowych zieleńcach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 ok.60 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Powojnik Samaritan® - Clematis Samaritan®

Cena: 60.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Phoenix - Acer palmatum Phoenix

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Czarny Łabędź - Fagus sylvatica Black Swan

Cena: 185.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia szerokolistna - Magnolia hyppoleuca

Cena: 170.00 PLN