Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Miłorząb dwuklapowy Horizontalis-Ginkgo biloba Horizontalis

Miłorząb dwuklapowy Horizontalis-Ginkgo biloba Horizontalis
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:85.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nietypowa karłowa oryginalna odmiana o gałęziach ułożonych poziomo, horyzontalnie. Pokrój luźny. W wieku 10 lat korona osiąga około 2m średnicy.Odmiana karłowa, zazwyczaj dorasta do niecałych 3 m, choć jej ostateczna wysokość zależy od miejsca zaszczepienia na pniu. Jak wskazuje nazwa, gałęzie rozrasta się horyzontalnie. I długie, sztywne pędy i te krótkie układają się niemal poziomo, tworząc płaską, parasolowatą koronę o średnicy maksymalnie 2 m.
A będąc tak popularnym wśród hodowców i entuzjastów, nic dziwnego, że wybrano kilka odmian i zhybrydyzowano je, by spełnić marzenia wielu miłośników miłorzębu.

Niewątpliwą ozdobą są wyrastające bukietowo liście. Duże, o długości do 12 cm i szerokości do 5 cm, dwuklapowe, o wachlarzowatym kształcie z niewielkim wcięciem na szczycie i widocznym, widlastym unerwieniem. Choć dość grube, skórzaste, to osadzone na długich ogonkach, przez co swobodnie zwisają dodając okazom gracji i czynią koronę pełniejszą. Latem ciemnozielone jesienią urokliwie zmieniają ubarwienie na złocisto-żółtą. Nie kwitnie, a więc i nie owocuje.
Gatunek pochodzi z Dalekiego Wschodu, ta konkretna odmiana została wyhodowana w holenderskim Ogrodzie Botanicznym w Lejdzie.


Miłorząb może wytrzymać niekorzystne warunki - ciężką glebę, zanieczyszczenie powietrza, brak wilgoci, ekstremalne mrozy. Raz ustalony może trwać przez całe lato.

Długowieczna i wolno rosnąca roślina o oryginalnym pokroju. Idealna do małych ogrodów, na eksponowane stanowiska, o minimalnych wymaganiach środowiskowych, będzie dumą początkującego ogrodnika.


Warunki uprawy:

Stanowisko – dobrze czuje się i wygląda w miejscach słonecznych, te częściowo zacienione też będą odpowiednie.

Gleba – ładnie rośnie nawet na najmniej zasobnych ziemiach, a najlepsze będą głęboko żyzne, wilgotne, ale przy tym przepuszczalne. Dobrze znosi suszę.

Mrozoodporna, wytrzymała na zanieczyszczenia, toleruje cięcia, ale nie przepada za przesadzaniem, często wymaga zastosowania podpór.

Zachwyci jako soliter w reprezentacyjnym miejscu na przydomowym trawniku. Posadzony w ogrodzie świetnie komponuje się z zimozielonymi iglakami, może stworzyć również cień dla niższych roślin, w ogrodach orientalnych pięknie prezentuje się razem z berberysami i turzycami.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3,5 ładnie rozgałęziony.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina angielska na pniu 160 cm -Viburnum carcephalum na pniu

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buk zwyczajny Purpurea Pendula - Fagus sylvatica Purpurea Pendula

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Alstromeria mix kolorów

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mukdenia Rossa- Aceriphyllum rossi

Cena: 29.00 PLN