Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Oczar pośredni Spanish Spider- Hamamelis intermedia Spanish Spider

Oczar pośredni Spanish Spider- Hamamelis intermedia Spanish Spider
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:170.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
W zachwyt wprowadzają kwiaty – i to z uwagi na porę pojawienia się i na swój wygląd. W połowie grudnia rozwijają się skupione po kilka na nagich pędach. Każdy z nich składa się z 4 wąskich, poskręcanych i falowanych płatków o długości 2 – 3 cm przypominających żółto-pomarańczowe wstążeczki otaczające rubinowe oczka. Utrzymują się do lutego, tolerują temperatury do -12°C, zwijając się przy mrozach i rozwijając w okresach cieplejszych. Przypominają nogi pająka – stąd nazwa odmiany. Jesienią kolejnego roku dojrzewają owoce – dwuklapowe torebki, które pękają i wyrzucają w promieniu nawet kilku metrów czarne nasiona.

To odmiana hybrydowa będąca dziełem ogrodników, powstała ze skrzyżowania Hamamelis Japonica z Hamamelis Mollis.


Niesamowita, długowieczna roślina, która zasługuje, by na dobre zagościć w naszej ogrodowej florze, bo przy minimalnych wymaganiach zachwyca ulistnieniem, oczarowuje kwiatami i zaskakuje owocami.

Krzew liściasty osiągający do 3 m wysokości i około 2 m rozpiętości. Gałęzie tworzą bardzo malowniczy, szeroki i foremny kształt przypominający wachlarz.

Liście dość duże, eliptyczne, o piłkowanym brzegu i wyraźnym pierzastym użyłkowaniu. W całym okresie wegetacyjnym zachwycają feerią barw – wiosną pojawiają się jako żółto-zielone pąki, latem blaszki przybierają barwę stonowanej zieleni, by jesienią zachwycać ciepłymi odcieniami żółci, pomarańczu i czerwieni.


To odmiana hybrydowa będąca dziełem ogrodników, powstała ze skrzyżowania Hamamelis Japonica z Hamamelis Mollis.

Warunki uprawy:

Stanowisko – należy wybrać właściwe w momencie sadzenia, gdyż roślina nie lubi jego zmiany. Konieczne będzie miejsce ciepłe, osłonięte od wiatru, skąpane w promieniach słońca ewentualnie lekko zacienione.

Gleba – najlepiej radzą sobie na ziemiach wilgotnych, ale przepuszczalnych, żyznych i zasobnych o lekko kwaśnym odczynie. Egzemplarze w pełnym słońcu szczególnie w pierwszych latach potrzebują podlewania.

Przez pierwszych kilka lat młode okazy wymagają ochrony przed wiosennymi przymrozkami, starsze z wiekiem zyskują w naszych warunkach pełną odporność.

Niebanalne kwiaty zapewniają efektowne kompozycje z zimozielonymi drzewami i krzewami. Posadzone kilka sztuk obok siebie wzdłuż ścieżki czy ogrodzenia stworzą wysoki, żywy parawan a pojedyncze rośliny zachwycą na przydomowym trawniku.

Roślina ukorzeniona w doniczce c5

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Vincetoxicum fuscatum

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kiścień Dark Diamond - Leucothoe Dark Diamond

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin Summer Jazz Fire na PNIU

Cena: 350.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lagerstremia indyjska czerwona - Lagerstroemia indica Enduring Red

Cena: 45.00 PLN