Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 75.00 PLN
Nasza cena: 75.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Parocja perska Persian Spire-Parrotia persica Persian Spire

Parocja perska Persian Spire-Parrotia persica Persian Spire
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:140.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Wkraczająca na nasze ogrodowe salony roślina, elegancka i pasująca do każdej przestrzeni. Niczym kameleon zmienia swe ubarwienie w kolejnych porach roku, wprowadzając radość i energię do otoczenia.

Rośnie powoli, przez kilka pierwszych lat z powodzeniem można ją pozostawić w donicy na tarasie lub balkonie, gdzie będzie oryginalną atrakcją. W wieku 10 lat powinna osiągnąć niecałe 4 m wysokości i około 1 m rozpiętości. Pień krótki, rozgałęzia się nisko nad ziemią. Pokryty, podobnie jak gałęzie, ozdobną, szarą, łuszczącą się korą. Korona, jak sama nazwa odmiany wskazuje, smukła, strzelista, w kształcie stożka, a przy tym gęsta.
Pokrój kolumnowy.

Liście błyszczące, o jajowatym kształcie, wielkości do 8 cm stanowią obłędną dekorację. Wiosną spowijają drzewo czerwonym płaszczem. Do lata blaszki zmieniają kolor na ciemnozielony a obrzeża na fioletowy. Natomiast w czasie jesiennych chłodów rozgrzewają ognistymi odcieniami czerwieni, pomarańczu i żółci.

W kwietniu, na gołych jeszcze konarach, obficie pojawiają się niepozorne, maleńkie różowo-czerwone kwiaty, zebrane po kilkanaście w niewielkie główki.

W naturze rośnie w wilgotnych lasach obszarów położonych nad Morzem Kaspijskim, od Kazachstanu po Iran. Po raz pierwszy opisana w publikacjach naukowych już w 1841 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – dogodnym będzie miejsce słoneczne, w którym roślina najpiękniej pokaże urodę swoich liści.

Gleba – tolerancyjna roślina, zadowoli się przeciętnym, umiarkowanie wilgotnym podłożem ogrodowym, trzeba zwrócić jedynie uwagę na odczyn, by ziemie nie były zasadowe.

W naszych warunkach dorosłe osobniki poradzą sobie z zimowymi mrozami, ale młode okazy będą wymagały ochrony albo przeniesienia do chłodnego pomieszczenia.

Ze względu na kompaktowy pokrój polecana szczególnie do mniejszych ogrodów, gdzie wprowadzi niepowtarzalny klimat i sprawi, że nawet niewielka przestrzeń w różnych porach będzie zupełnie odmieniona. Nie powstydzimy się jej również, jeśli jako soliter zagości w najbardziej reprezentacyjnych miejscach posesji, czy to na początku swojego wzrostu w tarasowej donicy, czy później na przydomowym trawniku. Będzie także barwnym, dekoracyjnym akcentem w osiedlowych parkach.

Roślina ukorzeniona w doniczce 3 litrowej .Roślina z wymaganą licencją , gwarantująca zgodność odmianową.
bp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dereń kousa China girl-Cornus kousa China girl

Cena: 250.00 PLN

Otwórz opis produktu

Turzyca ceglasta Praire Fire -Carex testacea Praire Fire

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Forsycja biała- Abeliophyllum distichum

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia zimozielona grandiflora Galissonniere

Cena: 110.00 PLN