Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja bukietowa Confetti- Hydrangea paniculata Confetti

Hortensja bukietowa Confetti- Hydrangea paniculata Confetti
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Pachnąca odznaczona medalami,zaskakuje ciekawym pokrojem, wyraźnie wyróżnia się na tle innych roślin, rozpromienia otoczenie swym blaskiem. Zdecydowanie warto umieszczać ją w widocznym miejscu – z pewnością nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.

Około 1,2 m wysokości, ponad 70 cm rozpiętości oraz masywne gałęzie czynią roślinę gęstą i zwartą. Zwiewne, podłużne, spiczaste kwiatostany o wiechowatym kształcie dumnie wznoszą się ponad intensywnie zielonymi liśćmi.. Tworzą je subtelne kwiaty o różnej wielkości,Są bardzo duże ok.30 cm
Pojawiają się od lipca do września, nieprzerwanie wydzielając delikatny i przyjemny aromat. Stopniowo zmieniają swoje ubarwienie – od śnieżnobiałego przez kremowy do bladoróżowego z seledynowymi refleksami. Tworzy wówczas niczym konfetti, niespotykaną mieszankę kolorów. Zaleca się regularne, coroczne przycinanie rośliny w celu nadania jej zgrabnej formy i zwiększenia ilości pędów. Przyciąga motyle i pszczoły.

Odmiana została wyhodowana przez Petera Vlasveld z holenderskiej szkółki Boskoop. Po raz pierwszy zaprezentowana na targach Plantarium w 2014 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – dobrze radzą sobie w miejscach półcienistych, aczkolwiek na pozycjach silniej nasłonecznionych wydają więcej kwiatów.

Gleba – nie ma wygórowanych wymagań: odnajdzie się na przeciętnej glebie ogrodowej, ale perfekcyjnie czuje się na podłożu bogatym w próchnicę, dobrze przepuszczalnym, lekko kwaśnym. Nie lubi suszy, należy więc dbać o stałe i odpowiednie nawilżanie podłoża.

Wytrzymuje mrozy nawet do -30°C.

W przydomowych ogródkach doskonale „współpracuje” z innymi roślinami – zwłaszcza jako element rabatowych obwódek bądź składnik wielobarwnych kompozycji. Wyśmienicie czuje się w towarzystwie innych hortensji. Kompaktowy kształt rośliny sprawia, że fantastycznie prezentuje się ona w donicach. Idealnie nadaje się do wypełniania niewielkich przestrzeni – małego balkonu, skromnego tarasu, niedużego patio.

Roślina ukorzeniona w doniczce 3 litrowej o wysokości 50,60 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Sugar Daddy - Hosta Sugar Daddy

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Wisteria Venusta Showa Beni

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Judaszowiec biały Shirobana - Cercis chinensis Shirobana

Cena: 350.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zawciągowiec zwyczajny Forest Blue - Ceratostigma willmottianum Forest Blue

Cena: 24.00 PLN