Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Cesarskie drzewo szczęścia-Paulownia catalpaefolia

Cesarskie drzewo szczęścia-Paulownia catalpaefolia
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:65.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Cieszy zmysły pachnącymi, wprost baśniowymi kwiatami.W maju wygląda cudownie. Jeszcze niemal nagie pędy obsypują się 5-płatkowymi kwiatami. Mają dzwonkowaty, wydłużony kształt i urzekający lawendowo-różowy kolor z ciemnymi gardłami. Zebrane są w duże wiechowate kwiatostany i niczym kokony obwieszają drzewo a przy tym jeszcze przyjemnie pachną.

Cechuje ją bardzo szybki wzrost w pierwszych 3 latach, jednak w kolejnych przyrasta wolniej, przez co jej drewno jest bardzo cenione. Ponadto zadziwia możliwością regeneracji całej rośliny od samego korzenia.

W uprawie może dorosnąć u nas do nie więcej niż 6 m, choć w naturze ponad 2 razy więcej. Pień rozgałęzia się niewysoko nad ziemią. Konary tworzą rozłożystą, gęstą koronę o kulistym kształcie.

Liście bardzo okazałe, wielkości nawet do 50 cm, o pięknym sercowatym kształcie, osadzone na długopędach wyglądają niczym olbrzymie motyle przysiadłe na gałęziach. Blaszki zielone o wyraźnym unerwieniu i spiczastych zakończeniach, brzegi piłkowane.

Jesienią wytwarza dekoracyjne owoce w postaci pękatych, jajowatych torebek.

Pochodzi z Azji Wschodniej, porasta ciepłe, niższe tereny górskie w Chinach, Laosie i Tajwanie. Gatunek opisany w XIX wieku a nazwany od imienia Królowej Holandii Anny Pawłownej Romanow.

Warunki uprawy:

Stanowisko – warto dać jej dużo słońca i wybrać lokalizację osłoniętą od wiatrów, zaciszną i ciepłą. Pąki kwiatowe zawiązują się już jesienią i mogą ulec uszkodzeniom w ostre zimy lub w czasie wiosennych przymrozków.

Gleba – zadowoli się nawet ubogim podłożem, wilgotnym, o dobrej przepuszczalności.

W Polsce konieczne jest osłanianie młodych egzemplarzy agrowłókniną przez pierwsze trzy lata uprawy, starsze z powodzeniem przetrwają zimę, wówczas odporność wzrasta do -23C.

W Azji sadzona nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także dlatego, że uważana jest za roślinę przynoszącą szczęście, wnoszącą pozytywną energię. W naszych ogrodach wygląda oryginalnie, warto ją umieścić wśród drzew wcześnie okrywających się listowiem, na tle których zachwyci swoimi kwiatami. Zda egzamin również jako samotnie rosnący reprezentacyjny okaz. Polecana także do uprawy pojemnikowej na tarasy, gdyż daje się formować na małe drzewka poprzez przycinanie.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 , wys. ok 80,120 cm.
bp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Powojnik Empress Regal - Clematis Empress Regal

Cena: 60.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna górska Ophir – Pinus mugo Ophir

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przegorzan - Echinops bannaticus Taplow Blue

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja Hopcorn Rose Hovaria

Cena: 40.00 PLN