Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Cena: 37.00 PLN
Nasza cena: 30.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Judaszowiec Little Woody ®-Cercis canadensis Little Woody ®

Judaszowiec Little Woody ®-Cercis canadensis Little Woody ®
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:450.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Pełna gracji i elegancji karłowata odmiana judaszowca posiada liczne walory estetyczne: ciekawy pokrój, dekoracyjne liście, imponujące kwiaty. Wciąż niezbyt popularna, poszukiwana przez kolekcjonerów.

Niewysokie drzewo liściaste o zwartym, wyprostowanym pokroju i lekko zaokrąglonej koronie. Osiąga od 2 – 2,5 m wzrostu i rozrasta się do około 1,5 m szerokości.

Liście przechodzą kolorystyczną metamorfozę: młode osobniki są czerwone i błyszczące, starsze - zielononiebieskie i matowe. Z kolei jesienią przybierają interesujący, złotawożółty kolor. Mają niewielki rozmiar oraz sercowaty kształt, ponadto delikatnie się marszczą.

Lawendowo-fioletowe kwiaty pojawiają się w kwietniu i maju, wyrastają bezpośrednio na krępych gałęziach bądź pędach, jeszcze zanim pojawią się liście. Wabią motyle, pszczoły oraz niektóre gatunki ptaków.

Odmiana została wyselekcjonowana w 1997 roku w Morganton w Północnej Karolinie. W warunkach naturalnych występuje na wschodnich i centralnych obszarach Ameryki Północnej: w otwartych lasach, zaroślach, polanach wapiennych oraz wzdłuż skalistych potoków i urwisk w Missouri (Steyermark).

Mrozoodporność wystarczająca , okrywać agrowłókniną do trzech lat od posadzenia, później drzewo zaaklimatyzuje się i nie przemarza.

Warunki uprawy:

Stanowisko - preferuje stanowisko słoneczne bądź półcieniste. Jest ciepłolubna, należy zapewnić jej miejsce osłonięte od wiatru.

Gleba - żyzna, dobrze przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. Nie należy sadzić jej w zbyt mokrej, niewłaściwie osuszonej ziemi.Dobrze jest wykonać drenaż , do dołka wsypać trochę kamyczków ,żwiru.

Najokazalej prezentuje się jako soliter w niedużych, przydomowych ogródkach. Oryginalny akcent naturalistycznych krajobrazów. Doskonale komponuje się z roślinnością egzotyczną: orientalną i śródziemnomorską. Regularne podlewanie, nawożenie, a także przycinanie martwych gałęzi pomoże utrzymać drzewo w zdrowiu i dobrej kondycji.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 , wys. 80-100 cm z licencją.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kirengeszoma Black Style -Kirengeshoma palmata Black Style

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Robinia Małgorzaty Casque Rouge - Pink Cascade Robinia × margaretta

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przelot Coccinea-Anthyllis vulneraria Coccinea

Cena: 22.00 PLN