Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dąb kolumnowy Green Pillar- Quercus pal.Green Pillar

Cena: 180.00 PLN
Nasza cena: 155.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Trytoma Nancy Red - Kniphofia Nancy Red

Trytoma Nancy Red - Kniphofia Nancy Red
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:18.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zdecydowanie najbardziej czerwone kwiatostany wśród trytomy, która w każdym ogrodzie zwróci na siebie uwagę niebanalnymi, barwnymi kwiatostanami a ciekawą i kształtną sylwetką dopasuje do niejednej aranżacji. Doskonale zaaklimatyzowała się w naszych warunkach klimatycznych, nietrudno sprostać jej wymaganiom więc i amator będzie mógł cieszyć się pięknym widokiem.

Dorasta w okresie kwitnienia do około 80 – 100 cm. Szarozielone, wąskie i długie liście o ostrych zakończeniach układają się kaskadowo, tworząc foremne, rozetowe kępy. Wysoko ponad nimi, na sztywnych, wyprostowanych i bezlistnych łodygach rozwijają się duże kwiatostany. Osiągają one długość nawet do 20 cm. Pojedyncze kwiatki mają kształt rurkowatych dzwonków o ząbkowanych brzegach, a z ich wnętrza wychylają się złotawe pręciki. Zwisają zgrabnie na krótkich szypułkach tworząc grube kolby. Rozwijają się z koralowo-czerwonych podłużnych pąków, stopniowo od dołu ku górze. Ten magiczny, barwny spektakl rozpoczyna się na przełomie czerwca i lipca i trwa około miesiąca.

Ojczyzną rośliny jest środkowo-południowa część Afryki, można ją znaleźć również we florze Madagaskaru, a uprawiane okazy to głównie hybrydy ogrodnicze wyselekcjonowane w ostatnich dziesięcioleciach.

Duża mrozoodporność.

Warunki uprawy:

Stanowisko – wymaga miejsca ze stałym dostępem światła, ciepłego, szybko nagrzewającego się i osłoniętego od podmuchów wiatru.

Gleba – wymaga ziemi żyznej, przepuszczalnej, lekko kwaśnej i co najważniejsze stale wilgotnej.

Liście należy związać a u podstawy okryć.

Polecana do przydomowych ogrodów, gdzie, choć na słabszych glebach wymagać będzie nawożenia a w okresach suszy podlewania, to doda im uroku i egzotyki. Mniej opieki będzie potrzebne, jeśli posadzimy ją nad słonecznym brzegiem strumyka lub oczka wodnego, najlepiej w grupie – stworzą tam bajkowy klimat. Świetnie prezentować będzie się na rabatach z trawami czy turzycami o podobnej wysokości. W orientalnych kompozycjach współgrać może ze szczepionymi na pniach kompaktowymi miłorzębami albo klonami. Rewelacyjnie prezentuje się w bukietach jako kwiat cięty.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Brusonecja Zwyczajna -Broussonetia Papyrifera

Cena: 47.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Tellen - Hydrangea You and Me Tellen

Cena: 50.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Babuschka - Azalea japonica Babuschka

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 32.00 PLN