Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 21.00 PLN
Nasza cena: 14.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Laurowiśnia wschodnia Rotundifolia-Prunus laurocerasus Rotundifolia

Laurowiśnia wschodnia Rotundifolia-Prunus laurocerasus Rotundifolia
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:43.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nieważne czy akurat zdobi ogród jako okazały soliter, czy też tworzy długie „labirynty” żywopłotów – w każdym wydaniu prezentuje się znakomicie. Jego soczystozielony kolor wypędzi z każdego miejsca szarość i nudę, wprowadzając w zamian życie oraz pozytywną energię. Posiada mnóstwo walorów dekoracyjnych.

Zimozielony krzew liściasty o smukłym, wyprostowanym pokroju. Mocno rozgałęzione pędy są w stanie rozrosnąć się nawet do 1,5 m – dlatego też wskazane jest częste przycinanie i odpowiednie formowanie rośliny. Przy odpowiedniej pielęgnacji może osiągać od 3 do aż 5 metrów wzrostu. Zaokrąglone, eliptyczne, skórzaste liście tworzą intensywnie zielony gąszcz. Z wierzchu ciemniejsze niż pod spodem, pokryte są „woskowym” nalotem, przez co efektownie błyszczą się w blasku promieni słonecznych. W kwietniu i maju pojawiają się zwisające grona aromatycznych, białych bądź kremowych kwiatów. W porze owocowania natomiast widoczne są czarne, kuliste owoce – niestety, rzadko spotykane w naszym klimacie.

Jest zdobywcą prestiżowej nagrody Award of Garden Merit przyznawanej przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko - najbardziej odpowiadają mu stanowiska cieniste lub półcieniste, choć odnajduje się także na pozycjach słonecznych. Warto zapewnić mu zaciszne miejsce, dobrze osłonięte zarówno przed chłodnymi wiatrami, jak i silnymi promieniami słońca, a także okrywać na zimę.

Gleba – do jego uprawy wystarczy przeciętna gleba ogrodowa, preferuje jednak podłoża próchnicze, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym.

Znajduje szerokie zastosowanie głównie w tworzeniu żywopłotów. W przestrzeni miejskiej okazuje się być przydatna i pożyteczna w parkach, na skwerach czy placach zabaw. W przydomowych ogrodach będzie niezastąpionym „budulcem” zielonych ścian, stanowiących świetne tło dla wszelkich aranżacji. W mniejszych przestrzeniach warto posadzić ją pojedynczo w widocznym miejscu.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Roślina trzyletnia ukorzeniona w doniczce C-3 wys. ok. 40,50 cm.
opr.mr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Żylistek mieszańcowy Strawberry Fields- Deutzia x Strawberry Fiellds

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Jabłoń ozdobna Royalty - Malus Royalty

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dzwonek dwukolorowy Genti Twisterbell ® -Campanula Genti Twisterbell ®

Cena: 19.00 PLN